Na Skaličanov čaká súboj o prvé miesto, cestujeme do Serede

V sobotu 24.3. o 15:00 nastúpime na dôležitý duel 21. kola v Seredi. Práve ŠKF je v našom tesnom závese, keď v tabuľke na nás stráca jediný bod.

O tom, že ide o nepríjemného súpera sme sa mohli presvedčiť už v jesennom stretnutí. V ňom sme na ťažkom premočenom trávniku museli otáčať nepriaznivý vývoj stretnutia. Už v 10. minúte sa zásluhou Loduhu dostali hostia do vedenia, ale Šebesta do polčasu vyrovnal a Hruška v úvode druhej časti strhol víťazstvo na našu stranu.

Náš tím by sa mal v Seredi predstaviť takmer kompletný, keďže až na Jožka Sombata by mali byť ostatní hráči trénerovi Jozefovi Kostelníkovi k dispozícii. Nálada v mužstve je po víťazstve nad béčkom majstra zo Žiliny dobrá. „Na tento zápas sa tešíme aj s prihliadnutím na postavenie oboch tímov v tabuľke. Na druhej strane k súboju pristúpime zodpovedne ako ku každému ďalšiemu stretnutiu. Zvlášť po tom, čo sa nám stalo so Žilinou vieme, že si nemôžeme dovoliť ani na sekundu poľaviť,“ povedal pred stretnutím Laci Szöcs.

Súper začal jarnú časť veľmi dobre, keď rozdielom triedy zdolal Nové Mesto nad Váhom na jeho pôde 3:0. Skóre stretnutia uzavrel Ľubo Ulrich, ktorý do Serede prestúpil po dlhom pôsobení v našom klube. Práve na neho budú naši fanúšikovia, ktorí sa chystajú podporiť svojimi hlasivkami hráčov aj v Seredi, zo súpera určite najviac zvedavý. „Je to pre mňa špecifický zápas , ale zároveň taký ako každý iný, nevnímam ho nijako špeciálne. Pre mňa je podstatné sa baviť hrou či už na tréningu alebo v zápasoch,“ vyjadril sa pred stretnutím pre oficiálnu stránku seredského klubu Ulrich.

Ľubo nie je jediným hráčom Serede, ktorý si zahral v minulosti za MFK. Na súpiske figuruje Filip Pankarićan. Cez zimu klub opustili Marko Milunović a Ádam Mészáros.

Ani 21. kolo nebude kompletné, už s predstihom sa odložili pre nepriaznivé počasie dva súboje na východe republiky, Bardejov – Komárno a Lokomotíva Košice – Nové Mesto nad Váhom.