​Do novej sezóny s novým trénerom, kormidla sa ujíma Jozef Dojčan

Vedenie klubu MFK Skalica sa rozhodlo pred začiatkom letnej prípravy k zmene na trénerskom poste. Po dvoch sezónach, v ktorých sme skončili na 3. a 2. mieste pri mužstve skončil tréner Jozef Kostelník. Na jeho miesto zasadne doterajší tréner staršieho dorastu Jozef Dojčan.

Klub sa s trénerom Jozefom Kostelníkom stretol vo štvrtok 7.6. Na stretnutí sa spoločne dohodli, že tréner aj jeho asistent Ľuboš Lukáč už nebudú v klube pokračovať. Vedenie klubu vyzdvihlo dvojročnú spoluprácu a najmä úspechy, ktoré klub pod vedením skúseného kormidelníka dosiahol. Najväčším bola nepochybne finálová účasť v Slovenskom pohári v sezóne 2016/17, ako aj postup do baráže v uplynulej sezóne. 

"Ďakujem klubu za dva roky strávené v Skalici. Mužstvo za toto obdobie spravilo herný progres a verím, že sa klubu podarí naplniť ambície, ktoré má. Potenciál na to má. Novému trénerovi prajem veľa úspechov u mužstva a hráčom úspešné pokračovanie v kariére," povedal Jozef Kostelník.

Klub sa rozhodol angažovať na pozíciu trénera Jozefa Dojčana, ktorý v predchádzajúcich dvoch sezónach pôsobil v klube ako tréner staršieho dorastu. V sezóne 2016/17 s ním zvíťazil v 2. lige a v tejto je dve kolá pred koncom rovnako na 1. mieste. Aj týmto krokom klub napĺňa predsavzatie, že sa chce orientovať na klubové zdroje a to nielen hráčske, ale aj trénerské.

Dojčan je držiteľom najvyššej trénerskej UEFA Pro Licencie, keď skúšky úspešne zložil v úvode tohto roka. Má za sebou aj bohatú hráčsku kariéru, počas ktorej pôsobil aj v troch kluboch najvyššej súťaže. Zmluvu s klubom podpísal na tri roky.

"Ďakujeme trénerskej dvojici Kostelník - Lukáč za odvedenú prácu a progres, ktorý s mužstvom spravili. Dosiahli sme pod ich vedením kvalitné výsledky, o čom svedčí účasť vo finále Slovenského pohára a takisto medailové umiestnenia v oboch uplynulých ročníkoch. Obom trénerom prajeme úspešné pôsobenie v ďalšej kariére. Novým trénerom deklarujeme snahu siahať do vlastných radov a to nielen v hráčskom, tak aj trénerskom kádri. Dojčan už v dorasteneckej kategórii ukázal, že je víťazný typ a my veríme, že na to nadviaže aj medzi mužmi," uviedol k trénerskej výmene generálny manažér klubu Ľuboš Lím.