Tréner Jozef Dojčan zatiaľ s prípravou spokojný, mužstvo je konsolidovné

Po druhom prípravnom stretnutí sa k doterajšej príprave vyjadril aj hlavný tréner Jozef Dojčan.

Máme za sebou druhý prípravný duel, v ktorom sme zvíťazili na ihrisku súpera MFK Frýdek-Místek 2:0. „Cestovali sme do Frýdku-Místku, kde sme nastúpili po dlhej ceste a myslím, že úvod stretnutia tomu nasvedčoval. Prvých 5-10 minút sme neboli úplne koncentrovaní a neboli sme na tom pohybovo ako sme si predstavovali. Potom sme sa ale zlepšili, dobre sme sa pohybovali, čo vyústilo do nášho úvodného gólu. Myslím si, že v zápase boli lepšie aj horšie pasáže. Bol to klasický prípravný duel,“ povedal k stretnutiu tréner.

Oproti stretnutiu s Petržalkou sa už do zápasu zapojili aj stabilní hráči z minulej sezóny ako Švrček, Hlavatovič, Šebesta či Opiela. „My sme úmyselne tých prípravných stretnutí nedávali do prípravy veľa, lebo máme mužstvo viac-menej konsolidované. Samozrejme niekoľko hráčov prišlo, možno ešte jeden-dvaja prídu, ale kostra tímu je stabilná. Mužstvo je svojim spôsobom zohrané a dnes sme chceli okrem dobrej hry spraviť aj slušný výsledok, čo sa nám podarilo,“ doplnil lodivod áčka.

Do zápasu zasiahli aj hráči z minuloročného dorastu. "Nielen oni ale všetci striedajúci hráči dobre zapadli do zostavy a pokračovali vo výkonoch svojich predchodcov," netajil spokojnosť so striedajúcimi hráčmi kormidelník mužstva.

Máme za sebou dva týždne letnej prípravy, ktorú sme absolvovali v Skalici a okolí. „S prípravou musím zatiaľ vysloviť spokojnosť. Máme jeden menší problém, s ktorým sa musíme vysporiadať. Keďže naše ihrisko prechádza údržbou, neustále musíme chodiť po okolitých ihriskách a chýba nám stabilný oporný bod a s tým spojený väčší pokoj na prípravu v domovskom stánku. Ale po ostatných stránkach príprava prebieha bez vážnejších komplikácií,“ poznamenal k príprave Dojčan.

V zostave sa objavujú aj nové mená, aká je situácia s hráčmi na skúške? „Máme už dohody s hráčmi, ktorí sú tu dlhšiu dobu. Súpiska ale ešte nie je uzavretá, keďže máme záujem ešte o dvoch hráčov,“ zakončil hlavný tréner. Klub bude o situácii v hráčskom kádri podrobnejšie informovať v priebehu budúceho týždňa na webových stránkach.