V sobotu to vypukne, v premiére hostíme doma Banskú Bystricu

Už len hodiny nás delia od štartu nového ročníka, v ktorom privítame na našom štadióne v sobotu 21. júla o 17:30 MFK Dukla Banská Bystrica.

Súper je síce nováčikom, ale je následníkom slávnejšej FK Dukla a netají sa ambíciami nadviazať na úspešného predchodcu. Banskobystričania hneď po postupe jasne deklarovali, že nechcú hrať v súťaži druhé husle a napovedala tomu aj príprava. V generálke si zmerali sily s Prešovom, s ktorým remizovali 3:3, keď viedli už 2:0. „Prípravné zápasy mi ukázali možnosti obsadenia hráčov na jednotlivých postoch, čo komu vyhovuje a čo nie. V Skalici nás o týždeň čaká na úvod súťažného ročníka náročné druholigové stretnutie. Nateraz som spokojný najmä s útočnou fázou, slabiny máme ešte v obrane,“ povedal po poslednom prípravnom stretnutí tréner nášho súpera Milan Tóth.

My sme základ kádru po minulej sezóne udržali pohromade a vystužili sme ho okrem talentovaných mladíkov aj skúsenými hráčmi. „Banská Bystrica je síce nováčik, ale len na papieri. Súper má vo svojom strede skúsených hráčov a v prvých zápasoch bude určite nebezpečný. My chceme byť v stretnutí dominantní, silní na lopte. Verím, že sme sa dobre pripravili a prvú prekážku v sezóne zvládneme,“ povedal na margo premiérového stretnutia hlavný tréner nášho mužstva Jozef Dojčan.

Na stretnutie sa tešia už aj hráči. „Samozrejme na úvodný duel sa už tešíme, predsa len príprava je príprava a súťažný duel úplne niečo iné. V prípravných zápasoch sme dokázali odohrať dobré stretnutia a verím, že na ne nadviažeme aj v ostrých súbojoch,“ poznamenal k úvodnému stretnutiu Lukáš Švrček.

Posledný prípravný duel MFK Banská Bystrica:

1.FC Tatran Prešov – MFK Dukla Banská Bystrica 3:3 (0:0)

Góly: 66. a 75. Leško (oba z 11m), 78.Micovčák – 56.Vajda, 65.Keresteš (vlastný), 84.Muchaya

Zostavy:

MFK Dukla: Krejčí (72. Nôta) – Prikryl (59. Zumrovski), Kupčík (59. Žilinec), Vajda – Savić, Snitka, V. Tóth (46. Gaško), Starší, Kolláti (59. Hric)- Ďanovský (46. Muchaya), Laksík

1.FC Tatran: Lukáč – Bartek (60. Šimko), Luberda (C), Keresteš, Petko – Dzurík, Múdry (46. A. Leško) – Micovčák, Micherda (76. Strachan), Dziak (54. Maník – 90. Kočík) – Radovanovič (46. Špilár)