Najskôr natrhnutá oblička, teraz zlomenina ihlice...

Do prvých troch ligových zápasov naskočil vždy po hodine hry, ako striedajúci hráč. Tohtosezónnu premiéru v základnej zostave si Jožko Sombat odkrútil vo štvrtom kole proti Popradčanom. Na ihrisku však pobudol kratšie, ako keď do zápasu len naskakoval. V 19. minúte musel nútene striedať.

Ešte počas zápasu putoval do skalickej nemocnice, ktorú už dôverne pozná. „To áno, je to už moje druhé zranenie v relatívne krátkom čase. Už by som sa v jej chodbách nestratil. Na začiatku roka som mal natrhnutú obličku, teraz zlomená ihlica. Je to smola, čo už narobíme,“ povzdychol si agilný krídelník.

„Najskôr som nevedel, že mám zlomenú nohu, veril som, že je len narazená. Chcel som ju rozbehať, preto som na ihrisku ešte pobudol zopár minút. Avšak pociťoval som bolesti, nedovoľovali mi hrať. Po vystriedaní mi lekár odporučil, aby som šiel na RTG vyšetrenie. Tam sa nanešťastie potvrdila zlomenina ihlice, boli to hrozné pocity,“ vysvetlil Jozef Sombat bližšie okolnosti zranenia. Paradoxne ešte mohol so zlomenou nohou aj skórovať, keď po priamom kope z otočky len tesne minul súperovu bránu: „Áno, ešte som na ihrisku pobehoval štyri či päť minút, ale logicky sa viac nedalo.“

K samotnému zákroku povedal toto: „Mali sme protiútok, ako súperov hráč bežal, tak som si zasekol loptu a trafil ma.“ Aj spomalené zábery potvrdzujú Jozefove slová. Zekucia šiel primárne po lopte, ale Sombat si ju šikovne posunul za seba a popradský futbalista namiesto lopty trafil ľavú nohu nášho futbalistu. „Mám ju v ortéze, nemôžem sa poriadne hýbať, chodím o barlách.“

Bývalého hráča Lokomotívy Zvolen, odkiaľ k nám prišiel počas zimnej prestávky, mrzí, že vydarená letná príprava týmto vyjde navnivoč. „To je úplne to najhoršie, na niečom makám, chcem sa zlepšovať a odrazu musím začať odznova,“ povzdychol si nitriansky rodák, žijúci vo Veľkom Záluží, kde sa o neho v čase zdravotnej indispozície príkladne stará jeho mama: „Veľmi mi pomáha, nemôžem nič robiť, tak ma obskakuje. Mama mi vyvára, očkom sa pozriem aj na váhu, ale nikdy som s hmotnosťou nemal nejaké problémy. Verím, že po návrate chytím ešte väčšiu chuť do futbalu.“

Radosť na tvári mu robia aj výsledky Skalice, na víťazný zápas proti Popradu (4:0) sme nadviazali aj víťazstvom proti Lokomotíve Košice (3:0). „Hneď som si písal so spoluhráčmi, poslal som im gratuláciu. V piatok by som rád prišiel do Skalice, ale neviem ako sa dopravím. Šoférovať nemôžem, takže som odkázaný na odvoz,“ skonštatoval Sombat. Pri pozitívnej prognóze by mohol Jožko o mesiac opäť behať po trávnikoch, ale múdrejší budeme koncom augusta, keď absolvuje kontrolné vyšetrenie.

V piatok privítame o 20. hodine Žilinu B. Hostia prídu na Záhorie vo víťaznej nálade. V nedeľu zásluhou gólov Tavadzeho a Gerebenitsa zdolali prešovský Tatran. Momentálne sa „šošoni“ nachádzajú so ziskom deviatich bodov na šiestej pozícii. Vonku sa im zatiaľ nepodarilo bodovať, dvakrát zhodne prehrali 1:2, keď nestačili na Banskú Bystricu a Petržalku. My sme sa so Žilinčanmi stretli naposledy v polovici marca, keď sme doma zvíťazili 3:2. O naše presné zásahy sa postaral jedným gólom Hlavatovič, dva pridal Haša. Za hostí dvakrát skóroval Martinček.

My všetci veríme, že aj pred zrakmi Jožka Sombata ukážeme opäť oduševnený výkon, ktorý poteší našich priaznivcov. Vidíme sa v piatok o 20. hodine na „Letňáku“!