Po dvoch rokoch vo štvrťfinále Slovnaft Cup-u opäť proti Žiline

Žreb štvrťfinále Slovnaft Cup-u nám prisúdil do cesty ďalší atraktívny tím. V marci 2019 sa stretneme s MŠK Žilina. Pohárové stretnutie odohráme na pôde nášho súpera.

Na ceste medzi osmičku najlepších sme v pohári počas jesene postúpili cez štyroch súperov. Najskôr sa nám postavil do cesty Pezinok a potom Rusovce. O veľké prekvapenia sme sa postarali v ďalších dvoch kolách, keď sme na našej pôde vyradili MFK Ružomberok a AS Trenčín.

Cesta Žilinčanov do štvrťfinále bola taktiež štvorzápasová. Najskôr si poľahky poradili so Slovenskými Ďarmotmi a Kysuckým Novým Mestom. Koncom októbra uspeli na ihrisku prešovského Tatrana (2:1) a v šestnásťfinále si poradili na svojej pôde so Sereďou 3:1.

My máme na jeden pohárový súboj so Žilinčanmi výborné spomienky, v marci 2017 sme ich zdolali, taktiež v rámci štvrťfinále, na domácej pôde 3:2. O víťazný gól nášho tímu sa vtedy postaral Daniel Šebesta. Okrem neho nastúpilo zo súčasného kádra do tohto stretnutia kvarteto hráčov (Hlavatovič, Švrček, Szöcs a Jakubek). Celý zápas pod vedením trénera Jozefa Kostelníka odohral aj Pavol Majerník, ktorý momentálne zastáva pozíciu asistenta trénera.

Predbežne je výkop stretnutia naplánovaný na 13. marca 2019 v Žiline (štvrťfinále Slovnaft Cup-u sa hrá jednokolovo).