Futbalisti s veľkým srdcom podporili Detský domov v Skalici

Sobota patrila na „Letňáku“ napriek poletujúcemu snehu futbalu. Na umelom trávniku za hlavnou tribúnou sa uskutočnil benefičný turnaj za účasti firemných tímov zo Skalice. Výťažok z tohto podujatia poputuje na podporu činnosti skalického detského domova. 

Stretnutia sa zúčastnili aj deti z detského domova, ktoré sa celý deň hrali a užili si vo futbalovom areáli pekný deň. „Momentálne sa koná piaty ročník tohto benefičného turnaja. Prvotná myšlienka sa zrodila v hlave generálneho riaditeľa Schaeffler Slovensko Jaroslava Patku. Počas ciest naprieč svetom sa zúčastnil na podobnom benefičnom podujatí a napadlo ho, že by sme podobnú akciu mohli zorganizovať aj u nás,“ hovorí Marek Gula ml., ktorý nastúpil vo farbách firmy Schaeffler.

„Od prvého ročníka sa na tomto turnaji zúčastňujú skalické firmy, ktoré zaplatením štartovného podporujú vždy iný subjekt, tohto roku to je Detský domov Skalica. Deti taktiež vyrobili viacero produktov s vianočnou tematikou, ktoré si mohli aktéri tohto podujatia zakúpiť. Na turnaji sa zúčastnilo šesť tímov – Schaeffler Skalica, Didaktik, Protherm, Aproxima, OZ KOVO pri Schaeffler Skalica a Polícia Skalica. Bez účasti mužstva projekt podporili aj firmy Danex, Bigmat a H+H,“ ozrejmil Gula systém podpory plynúci pre vybraný subjekt. Doplníme, že pre deti sa v sobotu vyzbieralo dovedna takmer 5500 EUR.

Svoj pohľad na sobotné futbalové predpoludnie pridal aj generálny manažér MFK Skalica Ľuboš Lím: „Populárne podujatie medzi zamestnancami skalických podnikov, ktoré takýmto spôsobom podporujú dobrú vec. Okrem futbalového stretnutia sa tu podávala kapustnica, varené vínko, aktéri sa tu cítili dobre. Je to veľmi milá predvianočná akcia.“

Foto: Peter Tokoš