Kapitán Opiela neznáša umelú trávu: Musel som si zvyknúť

Lukáš Opiela dochádza pravidelne na tréningy z Bratislavy do Skalice. Spoločnosť v aute mu robí novic v našom kádri Martin Kovaľ.

Obaja majú za sebou prvý týždeň spoločnej prípravy s tímom. Náročné poveternostné podmienky nezabránili nášmu tímu, aby si odkrútil naplánované tréningové dávky. „Vzťah k zimnej príprave mám asi ako každý futbalista... Keďže som ešte vyrastal na škvarových ihriskách, možno aj preto vyslovene neznášam umelú trávu. Avšak viem, že to k tomu patrí, takže to beriem už ako takú rutinu, ale musel som si zvyknúť,“ povedal náš kapitán, ktorý si počas sviatkov nemusel strážiť ručičku na váhe: „Nie som ten typ, že by som sa nejako prežieral. Počas svojej kariéry som s týmto nikdy nemal problémy.“

Hoci realizačný tím pripravil hráčom individuálne tréningové plány, Lukáš Opiela kládol počas zimnej dovolenky dôraz hlavne na svoj zdravotný stav: „Doliečoval som nejaké veci zo sezóny. Snažil som sa dať zdravotne do poriadku, verím, že sa mi to podarilo.“ Prípravné obdobie je pre druholigové tímy extrémne dlhé, keďže jarné súboje sa začnú až na začiatku marca: „Dôležité bude, aby sa nikto z kľúčových hráčov nezranil a hlavne aby sme sa kvalitne pripravili na začiatok jari.“

Príchod nového roka strávil v zahraničí. „Nechceli sme ísť niekde do úplného tepla, boli sme spolu s priateľkou v Ríme. Splnil som sľub, ktorý som jej dal ešte v lete. Pobudli sme tam päť dní. Keďže som v minulosti pôsobil v Taliansku, viem jazyk, takže sme sa tam mohli jednoduchšie pohybovať,“ skonštatoval futbalista, ktorý strávil jednu sezónu v Siene.

Lukáš Opiela oslavuje v nedeľu 13. januára svoje 33. narodeniny. Skúsenému stredopoliarovi prajeme všetko dobré v osobnom živote, pevné zdravie a čo najviac víťazných zápasov!