Igor Šefčík sa chopil trénerského žezla pri staršom doraste

Obdobie na prelome rokov prinieslo zmeny na trénerských pozíciách našich mládežníckych tímov.

Doterajší hlavný tréner U17 Igor Šefčík sa spolu so svojim asistentom Stanislavom Velickým posunul k starším dorastencom, kde nahradili odchádzajúci tandem Vladimír Hyža (hl. tréner) – Roman Truska (asistent trénera). Obom ďakujeme za odvedené služby a prajeme im všetko dobré v osobnom i profesijnom živote. Na uvoľnený post hlavného trénera mladších dorastencov prišiel Radomír Víšek (rozhovor s ním vám prinesieme v najbližších dňoch).

Pre Igora Šefčíka znamená pozícia hlavného trénera staršieho dorastu možnosť kariérneho rastu. „Je to najvyššia mládežnícka kategória, určite to predstavuje pre mňa výrazný posun vpred. Mal som však predtým výbornú školu, keďže som pri U19 pôsobil ako asistent Jožka Dojčana. Načerpal som od neho veľa poznatkov, dával mi cenné rady,“ povedal niekdajší obranca.

Starší dorastenci účinkujú v druhej najvyššej súťaži, ktorá je momentálne rozdelená na dve skupiny. Naši dorastenci okupujú v B-skupine šiestu pozíciu, s jednobodovým mankom na piate Zlaté Moravce. „Máme pred sebou štyri dôležité zápasy, ktoré potrebujeme zvládnuť, aby sme sa nachádzali v prvej päťke. Druhá liga sa potom spojí, prvých päť mužstiev z oboch skupín sa pobije o postup do najvyššej súťaže. Zvyšných desať tímov bude hrať o záchranu.“

V pondelok štrnásteho januára sa začína príprava našich mládežníckych tímov. Čo môžu očakávať hráči od Igora Šefčíka? „V prvom rade bude príprava o naberaní kondície. Hráči pocítia jej tvrdosť, ale v čo najväčšej miere sa budeme snažiť, aby boli v kontakte s loptou. Nebude to ako v minulosti, hráči sa nemusia obávať výbehov na ´Vintoperk´ či na Čupy. Pripravili sme však pre nich rôzne perličky na spestrenie tréningového procesu,“ nechcel najskôr prezradiť detaily, ale napokon predsalen čosi poodhalil: „Máme naplánovaný boxerský tréning. Uvidíme, čo z toho napokon bude.“

„Keďže patrím k mladšej trénerskej generácii a od hráčov nie som oveľa starší, tak to nie je z mojej strany len bič. Niekedy treba pritvrdiť, inokedy zvoľniť. To však musí tréner vycítiť aj podľa typológie jednotlivých hráčov. Ja ich rešpektujem, oni musia taktiež rešpektovať mňa,“ skonštatoval ešte len 30-ročný tréner, ktorý sa v sezóne 2014/15 podieľal ako hráč na postupe Skalice do najvyššej súťaže.

Do úvodnej časti zimnej prípravy A-tímu sa zapojila trojica dorastencov. „Riešili sme to s trénerom Dojčanom. Pre chlapcov je to len dobre. Budú mať kvalitnú prípravu. Potom už bude záležať na hlavnom trénerovi, či si ich ponechá, alebo budú nastupovať za dorast. Je to aj motivácia pre ďalších chlapcov, že sa v prípade kvalitných výkonov môžu presunúť z dorasteneckej, do mužskej kabíny,“ dodal na záver Igor Šefčík.