Lukáš Opiela aj naďalej v Skalici: Chcem dokončiť rozrobenú robotu

Jeden a polročné účinkovanie Lukáša Opielu v našom klube sa nekončí.

Dohady, ktoré sa objavili na internete sú pasé, naďalej zostávam v Skalici. V prvom rade je tu rozrobená robota, ktorú chcem dokončiť, navyše by sa mi ťažko odchádzalo od chlapcov, s ktorými sme už dlhšie spolu. Nezostáva nám nič iné, len sa kvalitne pripraviť a dobre odštartovať jarnú časť,“ hovorí odhodlane skúsený stredopoliar, ktorý prišiel do nášho klubu v lete 2017.

Po dvoch úspešných prípravných zápasoch s Trnavou a Kroměřížom prišiel na rad dlhší časový úsek výlučne tréningových dávok. „Máme za sebou náročnejší týždeň, ale nebolo to nič také, že by sme to nemohli zvládnuť. Viem, že je potrebné, aby sme absolvovali aj takýto blok prípravy. Som rád, že všetci hráči zostali počas tohto týždňa zdraví a môžeme sa už venovať viac herným veciam.“

Do stredu poľa počas minulého týždňa pribudol talentovaný Filip Blažek. „Je len na ňom, či bude pre nás prínosom. Vítame každého kvalitného futbalistu,“ vyjadril sa na jeho adresu Lukáš Opiela, ktorý sa mu bude snažiť odovzdať svoje skúsenosti.

V sobotu nás čaká prípravné stretnutie v Petržalke. Pre Lukáša Opielu to bude prakticky zápas v domácom prostredí, keďže do Skalice pravidelne cestuje práve z Bratislavy. „(Úsmev) Z tohto pohľadu je to pre mňa lepšie, ale beriem to normálne. Zápasy s Petržalkou bývajú kvalitné, myslím si, že to bude fajn,“ uzavrel debatu 33-ročný futbalista. Čo sa týka zloženia prvého tímu, v zostávajúcom čase by už nemalo prísť k výraznejším pohybom v kádri.

Výkop stretnutia v Petržalke je naplánovaný v sobotu na 10. hodinu. Prikladáme aj aktualizovaný rozpis zostávajúcich prípravných zápasov. Pripomíname, že stretnutie s ŠK Líšeň odohráme na ihrisku nášho súpera.