Strelec víťazného gólu Hlavatovič: Padol nám kameň zo srdca

Prvé jarné domáce vystúpenie nám postavilo do cesty tím z metropoly východu. Lokomotíva Košice síce bojuje o záchranu, ale v porovnaní s jesennou časťou má jej tím oveľa vyššiu kvalitu, čo potvrdzovala aj v piatkovom zápase. 

Do stretnutia sme vstúpili s víťazným imperatívom, keďže z prvých dvoch jarných kôl sme vydolovali len jediný bodík. Duel proti Košiciam priniesol bojovný futbal, pričom všetko podstatné sa udialo v druhom dejstve. Najskôr putoval po druhej žltej karte v 55. pod sprchy hosťujúci Ivanko Macej a potom prišlo aj gólové korenie. O všetky tri presné zásahy sa postarali naši futbalisti, avšak v prípade Martina Mášika sa jednalo o nešťastný gól do vlastnej siete.

Do vedenia sme šli v 77. minúte zásluhou strelecky prebudeného Romana Hašu, ale o minútku už bolo vyrovnané. „Upozorňovali sme sa, aby sme boli koncentrovaní. Lopta prešla cez našu ľavú stranu, spätná prihrávka cez celú päťku. Stáva sa,“ hodnotil univerzál Lukáš Hlavatovič chvíľkovú stratu koncentrácie našej defenzívy.

Zverenci Jozefa Dojčana však nezložili zbrane a až do posledných minút šli za víťazstvom. Odmenou pre nich bol gól v 88. minúte, keď sa Lukáš Hlavatovič presadil hlavou po rohovom kope. „Padol nám veľký kameň zo srdca. Gól padol v samom závere zápasu, takže o to viac toto víťazstvo teší. Šli sme za tromi bodmi a napokon sa konečné skóre priklonilo na našu stranu. V posledných stretnutiach sme sa vpredu ťažko presadzovali, dávali sme málo gólov. Tieto dva presné zásahy by mali byť tým najlepším impulzom do ďalších zápasov.“

Hoci sme sa v posledných dueloch strelecky trápili, naša defenzíva stála tradične na pevných nohách. Na stopérskom poste nastúpil vo všetkých štyroch jarných súťažných dueloch po boku Lukáša Hlavatoviča Tomáš Milota. „Rozumieme si, v zimných prípravných dueloch sme si na seba zvykli. Defenzíva však nie je len o obrancoch, ale o hre celého mužstva. Tak isto to platí o ofenzíve, vidíte, že proti Košiciam som skóroval ja a to som stopér. Tak isto musia ofenzívni hráči pomáhať nám vzadu. Je to vždy zásluha celého mužstva,“ uvedomuje si skúsený 31-ročný futbalista, pre ktorého to bol v piatok druhý ligový gól v tomto ročníku. Na konci septembra sa gólom podieľal na našom víťazstve 2:0 v Trebišove.

Hostia zaznamenali počas zimnej prestávky obrovskú fluktuáciu v kádri. Miesta v zostave obsadili viacerými legionármi z Južnej Ameriky. Aj preto sme v porovnaní s augustovým vzájomným duelom nastúpili prakticky proti inému mužstvu. „Košice prišli dobre pripravené. My sme sa snažili hrať cez krajné vertikály, posielať dovnútra centrované lopty. Mali sme počas zápasu okrem gólov aj nejaké náznaky šancí. Dve sme dokázali využiť, myslím si, že výsledok je vzhľadom k priebehu zápasu asi spravodlivý,“ skonštatoval Hlavatovič a k zostávajúcemu ligovému programu dodal: „Ešte nás čaká desať kôl. Chceme vyhrať čo najviac zápasov a potom uvidíme, čo z toho napokon vzíde. Ideme od zápasu k zápasu, zbytočne sa nerozptyľujeme pozeraním na tabuľku.“

Naši chlapci sa po vyše dvoch týždňoch predstavia najbližšie opäť v Žiline. V nedeľu o 10:30 na nich čaká ligový zápas proti tamojšiemu B-tímu.