Tréner U17 Radomír Víšek: Chalani mali počas celej sezóny výborný prístup

Sobotňajšou výhrou nad Spartakom Myjava v Petrovej Vsi sa skončila sezóna aj pre mladší dorast, ku ktorej nám pár slov povedal aj lodivod mančaftu, Radomír Víšek. 

Mladší dorast MFK Skalica si zmeral sily so Spartakom Myjava a zvíťazil nad ním v pomere 2:1, keď  sa v prvom polčase ujal vedenia gólom Gabriela Gaňa a na 2:0 zvýšil v 17. minúte Matúš Valo, ktorý premenil pokutový kop. Brankár Adam Strnisko síce v druhom polčase inkasoval, Myjava však ďalší gól nepridala. Viac si o tomto zápase môžte prečítať tu.

Naši mladíci sa umiestnili na slušnom 4. mieste, práve za spomínaným Spartakom Myjava, pričom mali rovnaký počet bodov ale horšie skóre a vzájomný zápas. ,,Som spokojný s tým, ako moji hráči celú sezónu pracovali a aj keď sme mali na začiatku tie najvyššie ciele, sezónu vôbec nehodnotím ako zlú," povedal tréner Víšek. Tím predviedol niekoľko pamätihodných výkonov, ako napríklad ich najvyššiu výhru v sezóne 9:0 nad Považskou Bystricou, alebo cenné víťazstvo o tri góly na pôde tretej Petržalky, pričom naši v tom zápase ani raz neinkasovali.

,,Veľká časť hráčov mi odchádza do staršieho dorastu, zároveň ale prídu šikovní hráči z mladšej kategórie, neviem ešte ako to presne bude, ale máme vytýčené ciele a chceme aj nasledujúcu sezónu hrať na špici tabuľky," konštatoval pán tréner. A my, rovnako ako tréner Radomír Víšek, veríme v schopnosti našich mladých pušiek a s napätím očakávame sezónu 2019/2020, ktorá by mala priniesť ešte viac napínavých zápasov.