Karol Karlík: Páči sa mi, že tréner nám diktuje aktívny futbal

Odchovanec nitrianskeho futbalu pôsobil 4 roky v Jihlave, z ktorej putoval do rumunského Otelulu a v sezóne 2014/2015 viac krát nastúpil aj za nemecký tím Chemnitzer FC. Po ročnom angažmá v saskom klube ho zlákala naša domáca Fortuna liga, v ktorej hral najprv za Myjavu a následne našiel domov v Zlatých Moravciach. Po piatich rokoch v slovenskej najvyššej súťaži zakotvil u nás na Záhorí, v skalickej „Emefká“ aby vystužil naše obranné rady a pomohol nám k vytúženému postupu. 

Karol, ako sa ti zatiaľ u nás páči?

Cítim sa super! Nálada v kabíne je výborná a spoluhráči ma prijali dobre, možno až príliš dobre. (smiech)

Máš to tu už aj pochodené?

Aby som pravdu povedal, nemal som ešte poriadne čas si to tu obzrieť, keďže letná príprava šlapala na plné obrátky ale chalani mi hovorili, že je to krásne mesto a určite sa tu chcem poprechádzať aj s rodinou.

Ako hodnotíš letnú prípravu?

Mali sme lepšie aj horšie zápasy ale celkovo si myslím, že sme podali dobré výkony a tréner po nás celú dobu vyžadoval aktívny a hlavne atraktívny futbal, žiadne nakopávanie a tak by to malo vyzerať a myslíme si, že sme riadne pripravení na to najdôležitejšie, majstrovskú súťaž.

Je nejaký rozdiel medzi tréningami napríklad v Zlatých Moravciach a tu v Skalici?

Na tejto úrovni medzi tréningami nie je takmer žiadny rozdiel, zvlášť keď chceme patriť medzi špičku. Maká sa tu naozaj vo vysokom tempe, V Zlatých Moravciach sme trénovali kondičku bez balónov, tu nás tréner necháva oveľa viac pracovať s loptou a to mi dosť vyhovuje.

Ako vnímaš svoju úlohu v tíme?

Skalica ma angažovala ako stopéra a to bude môj stály post, navyše ja s Opim sme tu z tých najstarších a máme obaja dosť skúseností, ktoré chceme predať mladším chalanom a hlavne je ambíciou nás všetkých dostať Skalicu tam, kde si zaslúži byť, vo Fortuna lige.

Na záver máš nejaké slová pre fanúšikov pred zahajovacím duelom proti Púchovu?

Bol by som rád ak by ich prišlo čo najviac, to by bola vážne pecka a chceme im ukázať, že vieme hrať futbal a radi by sme aby ostali body doma.