Igor Šefčík: Mojím hlavným cieľom pre túto sezónu je vychovať aspoň 5 hráčov do Áčka

Nie nadarmo sa hovorí, že pre športovca je letná príprava jednou z najdôležitejších častí sezóny, aj keď možno najmenej obľúbených. Tréneri aj hráči však dobre vedia, že zo síl nabraných počas leta budú hráči čerpať minimálne prvú polovicu sezóny. Pracuje sa na fyzickej kondícií, posilňuje sa telo aj duša a často aj dvojfázovo počas dňa. Dňa 15. júla začala letná príprava aj chalanom zo staršieho dorastu a pár viet nám k tomu povedal aj aktuálny lodivod U19-tky, Igor Šefčík.

Ako ste zatiaľ spokojný s priebehom letnej prípravy? 

Chalani ma už dobre poznajú, väčšina z nich tu bola, keď som trénoval ešte U17-tku pred pánom trénerom Víšekom, takže viem, čo od nich mám čakať, čo od nich potrebujem a čo po nich chcem a oni to vedia tiež, že som maximalista a chcem sa neustále zlepšovať a chcem len vyhrávať.

V našom okrese je veľmi obľúbená tréningová destinácia v Skalických horách, boli ste s mužstvom aj tam?

Zatiaľ sme boli len v „hájku“ a to len na také spestrenie, inak prebieha príprava v domácich podmienkach, máme naplánované dvojfázové tréningy a tohto plánu sa aj držíme. Posilňovanie a kondička sú veľmi dôležité aspekty, ale snažíme sa všetko robiť na ihrisku a veľa pracujeme s loptou.

Sú chalani v dobrej kondícii po prázdninách?

Káder vyzerá zatiaľ veľmi slušne a od toho je tá letná príprava, naberanie síl a znovu nabehnúť do „kolotoča“ po pár týždňoch voľna.

Štandardne prechádzajú hráči rok čo rok z mladšieho dorastu do toho staršieho, ako sa zatiaľ podarilo mladíkom adaptovať sa?

Všetci tu poctivo makajú a dobre sa poznajú, čiže žiadne vyčlenenie z kolektívu nehrozí a ako som už povedal, aj ja ich veľmi dobre poznám a nie sú pre mňa žiadnou neznámou. Navyše mladí hráči sú dosť flexibilní a spracovateľní, čo sa postov na ihrisku týka, pretože sa kryštalizujú až v staršom doraste a jednotlivé pozície, ktoré im boli dovtedy pridelené, je možné meniť podľa potreby, napríklad zo Slavomíra Grunnera sa teraz snažím urobiť útočníka a síce má pred sebou ešte dlhú cestu, verím, že mu to pôjde a má potenciál.  

Určite máte naplánované aj prípravné zápasy, proti komu budete hrať?

Áno, máme naplánované 4 prípravné zápasy, jeden sme už odohrali proti Hradcu Králové a vyhrali sme 3:1, ďalej nás čaká Kroměříž, Frýdek Místek, Hodonín a potom už nasleduje majstrovská súťaž, ktorú zahájime domácim zápasom proti Dominu.