Napriek výhradám sa ideme pobiť o postup

Napriek nášmu nesúhlasu s formátom dohrávky II. ligy a zákulisným hrám niektorých osôb okolo futbalu, ktoré sa dejú celú aktuálnu sezónu, sme sa rozhodli priniesť našim fanúšikom konečne futbal a nastúpiť na štyri, resp. šesť zápasov vrátane baráže a pokúsiť sa postúpiť do Fortuna ligy. Dúfame, že bude povolená účasť 500 osôb na športovom podujatí a aspoň malá časť fanúšikov si bude môcť vychutnať majstrovský futbalový zápas po dlhej dobe.

O schválenom variante zostavenia tabuľky pred dohrávkou s nami vôbec nikto nekomunikoval. Sme preto stále prekvapení, kde sa zrodil schválený návrh, keď ho klubom II. ligy nikto nepredložil a s nikým nebol prejednávaný. Tabuľka so započítanými vzájomnými zápasmi prvých šiestich tímov by bola oveľa spravodlivejšia, aj keď pre B. Bystricu nevýhodná. Minimálne bodové rozdiely by určite zabezpečili zaujímavejšie zápasy. K atraktivite dohrávky II. ligy neprispieva ani rozhodnutie o tom, že namiesto priameho postupu (víťaz II. ligy) a barážovej pozície (2. miesto), bude hrať baráž s posledným tímom z Fortuna ligy len víťaz II. ligy. Máme za to, že takýmito rozhodnutiami SFZ vždy zneguje všetku doterajšiu pozitívnu prácu. Povedané futbalovou terminológiou, strelí si zbytočný vlastný gól... Okrem tohto treba sledovať aj vývoj a neustále reorganizácie a zmeny v mládežníckych kategóriách. Hlavne boj o štatút mládežníckej akadémie.

Je celkom pochopiteľné, že sa zo strany MFK Banská Bystrica ozývali nesúhlasné hlasy k prípadnému ukončeniu II. ligy. Boli predsa na prvom mieste a cítili šancu postúpiť. Zaujímavé sú však vyjadrenia MFK Dubnica. Ešte 3. júna zverejnili článok o tom, ako ich baráž nezaujíma, že bude dohrávka len dobrou školou pre mladých. No 8. júna v športových správach p. Gergely už hrdo hlási útok na postup, veď sa ešte v zime z toho dôvodu posilnili. Komu teda vyhovuje schválený formát dohratia II. ligy?

Vráťme sa však k dohrávke II. ligy. Podľa nás by bol spravodlivejší taký formát, keby bola vytvorená tabuľka vzájomných zápasov prvých šiestich mužstiev po 18. kole. Poďme sa pozrieť na to, ako by takáto tabuľka vyzerala:


ZápasySkóreBody
1.Dubnica615:1013
2.Žilina B716:1312
3.B. Bystrica613:1110
4.SKALICA611:109
5.Poprad68:96
6.Podbrezová76:166