Čo nám prezradili tímové štatistiky?

Hoci je ligová jeseň už takmer tri mesiace minulosťou, s odstupom času sme sa pozreli na niektoré druholigové štatistické ukazovatele.

Sedemnásť jesenných ligových kôl sme zakončili s aktívnym skóre v pomere 29:16. Spomedzi strelených gólov sa nachádzame na šiestej pozícii, keď ich najviac zo všetkých vsietil FK Poprad (až 37).

Čo sa týka 29 strelených gólov (jeden z nich si dal náš súper do vlastnej siete), môžme ich zaradiť do viacerých kategórií. Sedemnásť gólov sme strelili z hry, pričom zvyšným jedenástim predchádzali štandardné situácie (v rámci nich aj tri pokutové kopy). Čo sa týka presných zásahov vsietených z hry, pätnásťkrát sem sa presadili z vnútra pokutového územia, dvakrát spoza jeho hranice.

Na 28 góloch sa podieľalo dovedna jedenásť hráčov. Najlepším strelcom mužstva sa stal počas jesennej časti „Cyra“ Haša s deväťgólovým ligovým nástrelom. Viac ako jeden gól dalo päť futbalistov, po jednom presnom zásahu pridal poltucet hráčov. Individuálne štatistiky nášho prvého tímu si môžete pozrieť tu.

Pri pohľade na počet inkasovaných gólov (16) vidíme, že menej ako my už inkasoval len tím FK Pohronie (13). Pričom keby sme si odmysleli posledné tri ligové kolá, v ktorých sme inkasovali dovedna osem gólov, po štrnástom kole sme sa mohli pýšiť ešte lepším číslom (8), Pohronie v tom čase inkasovalo jedenásťkrát.

Z hry sme inkasovali len deväťkrát (z toho jediný spoza pokutového územia), pričom ďalším siedmim gólom predchádzali štandardné situácie, čo predstavuje až takmer 44-percent našich inkasovaných gólov. Všetky ligové zápasy v tomto ročníku odchytal Martin Junas, v deviatich prípadoch si dokázal aj s pomocou tímu udržať čisté konto.

Spomedzi sedemnásť ligových kôl sa len v dvoch prípadoch skončil náš zápas bezgólovou remízou – vždy na ihriskách súperov – v druhom kole s Prešovom a v trinástom kole s Bardejovom. Okrem toho už len dva zápasy skončili bez toho, aby sme skórovali aspoň raz (doma proti Pohroniu a vonku proti Dubnici).

Vedúci presný zásah na 1:0 sme vsietili v jedenástich zápasoch, pričom súper dokázal reagovať vyrovnávajúcim zásahom len v troch prípadoch. Dvakrát z toho sme zápas nedotiahli po súperovom vyrovnaní do víťazného konca.

Ako prví sme inkasovali len v štyroch prípadoch, pričom až trikrát sme z tohto kvarteta zápasov napokon ťahali za kratší koniec povrazu. Len raz sme dokázali zvrátiť priebeh zápasu, v ktorom sme inkasovali ako prví. Bolo to v dvanástom ligovom kole, doma proti Liptovskému Mikulášu.

Toľko pohľad na niektoré naše štatistické ukazovatele z jesennej časti druhej najvyššej súťaže. Vidíme sa v piatok 8. februára o 13. hodine na našej umelej tráve, keď privítame vo štvrtom prípravnom zápase Frýdek-Místek!