Dorastenci pripravení na jarnú časť

Starší a mladší dorastenci majú za sebou kvalitnú zimnú prípravu, po ktorej sa zapojili do súťažného kolotoča.

Starší dorastenci - U19

Zverenci trénera Igora Šefčíka odohrali počas zimnej prípravy šesť zápasov, pričom v štyroch prípadoch sa tešili z víťazstva. Po jesennej časti okupujú v druholigovej skupine B šiestu pozíciu, na piate miesto, garantujúce účasť v nadstavbe o titul, strácajú jeden bod.

Hlavný tréner Igor Šefčík o zimnej príprave: "S prípravou som spokojný, podarilo sa nám do bodky splniť tréningové plány. Chcem vyzdvihnúť prístup chlapcov ku svojim povinnostiam. Toto obdobie je už za nami, teraz sa už sústredíme na najnáročnejšiu časť sezóny."

Hlavný tréner Igor Šefčík o jarnej časti: "Našim primárnym cieľom je zvládnuť najbližšie štyri zápasy, po ktorých by sme sa chceli nachádzať v prvej päťke, aby sme mohli hrať v nadstavbovej skupine o titul."

Výsledky U19 v príprave:
MFK Skalica - Zbrojovka Brno 0:4
MFK Skalica - Slavia Kroměříž 5:0
MFK Skalica - FK Hodonín 2:0
MFK Skalica - SK Líšeň 3:4
MFK Skalica - ŠTK Šamorín 6:0
Kysucké Nové Mesto - MFK Skalica 0:4

Mladší dorastenci - U17

Mladší dorastenci odohrali počas zimnej prípravy päť zápasov. Hneď na začiatku sa stretli so Zbrojovkou Brno, na ligovú súťaž sa naladili víťazstvom 4:1 nad Kysuckým Novým Mestom.

Hlavný tréner Radomír Víšek o zimnej príprave: "Chlapci výborne pracovali, vyhýbali sa nám zranenia. Na majstrovský zápas sme pripravení nastúpiť v plnej zostave. Prípravné zápasy sme začali hneď zostra, keď sme so Zbrojovkou Brno prehrali 0:4. Bolo to jednak o tom, že sme sa zohrávali, ale aj o kvalite súpera. Postupom času, keď sme boli dlhšie spolu, lepšie som chlapcov spoznal a zapracovali sme na taktike. Naše výkony mali stúpajúcu tendenciu."

Hlavný tréner Radomír Víšek o jarnej časti: "Chlapci odohrali jeseň veľmi dobre, chcel by som na to nadviazať. Musíme však brať do úvahy, že niektorí kľúčoví hráči túto kategóriu opustili, takže som sám zvedavý, ako sa s tým chlapci vysporiadajú. V našej kategórii stále kladieme hlavný dôraz na to, aby hráči kvalitatívne a osobnostne napredovali. Filozofia klubu je taká, aby sme vychovali smerom do seniorskej kategórie čo najviac hráčov."

Výsledky U17 v príprave:
MFK Skalica - Zbrojovka Brno 0:4
MFK Skalica - Slavia Kroměříž 1:3
MFK Skalica - SK Líšen 1:1
Staré Město U19 - MFK Skalica 6:2
Kysucké Nové Mesto - MFK Skalica 1:4