Na slovíčko s generálnym manažérom Ľubošom Límom

Prinášame vám rozhovor s Ľubošom Límom, generálnym manažérom nášho milovaného klubu MFK Skalica. 

Prebieha zatiaľ sezóna podľa plánu? Čo sa dá vo futbale naplánovať?

Žiadne závažné komplikácie sa neobjavili. A-tím zostal prakticky celý pohromade, až na malé zmeny, čo by mala byť naša výhoda. Chceli sme vstúpiť do súťaže čo najlepšie, ale po Púchove prišla vysoká prehra na Slovane B. Ako sa ale hovorí všetko zlé je na niečo dobré. Tak aj tento výsledok nám vlastne pomohol odhaliť naše nedostatky, z ktorých sme sa zdá sa poučili a ďalšie zápasy nám priniesli zatiaľ víťazstvá.

Ako hodnotíte výkony hráčov a postavenie v tabuľke v doterajších zápasoch?

Nebudem hodnotiť jednotlivcov, ale tím sa zápas od zápasu postupne posúva k lepším výkonom. Sme priebežne na treťom mieste v tabuľke, 5 bodov za vedúcou Dubnicou. Je to zatiaľ začiatok súťaže a verím, že sa aj naďalej budeme pohybovať na špici tabuľky.

Je šírka kádra momentálne dostačujúca aj pri zranení Švrčeka? Bude sa prípadne posilňovať?

Káder je pre jesennú časť uzavretý. Lukáš Švrček je už zdravý, musí sa len dostať do zápasového tempa po polročnej pauze a je len otázkou, kedy začne pravidelne nastupovať. Na konci jesene bude priestor, kedy spolu s trénerom vyhodnotíme stav a zvážime prípadné zmeny v mužstve.

Odhliadnuc od výsledkov ako ste zatiaľ spokojný s predvedenou hrou?

II. liga je v tomto ročníku veľmi vyrovnaná a nie je ľahkého súpera. Nie je teda prekvapením, že nemáme celozápasovú prevahu a nevyhrávame každý zápas o 3-4 góly. Ako som už spomínal, mužstvo sa každým zápasom zohráva, musí to všetko sadnúť a určite sa pod staronovým trénerom Jožkom Kostelníkom zlepší aj herný prejav. Napriek tomu vždy budú nakoniec dôležité body.

Aké sú vaše očakávania do nasledujúcich 5 zápasov?

Z nasledujúcich piatich zápasov hráme 3 doma a 2 vonku. Domáce zápasy zatiaľ zvládame a samozrejme budeme chcieť pokračovať vo víťaznej sérii. Preto, aby sme sa držali v tabuľke na popredných miestach, však budeme musieť voziť body aj z vonku. Bude to však náročné, nakoľko cestujeme do Komárna a do doteraz nezdolanej Dubnice.