Na slovíčko s manažérom klubu Lukášom Vargom

Tesne pred začiatkom nového ročníka vám prinášame aj rozhovor s manažérom klubu Lukášom Vargom.

Ako by ste zhodnotili nedávno skončený ročník 2019/2020?

Ťažko to hodnotiť, podľa mňa boli len dve spravodlivé možnosti a to komplet súťaž dohrať alebo nehrať vôbec. Jeden deň padlo rozhodnutie, že sa nehrá a potom zasa, že sa hrá. Model, ktorý sa nakoniec odsúhlasil, nebol podľa mňa práve slušne povedané najšťastnejší. Každopádnesúťaž sme dohrali s plnou vážnosťou a so zdvihnutou hlavou.

Aké zmeny sa udiali v hráčskom kádri počas prestávky a plánuje sa tím ešte posilniť?

Je pochopiteľné, že Covid 19 zasiahol aj nás. Na základe zverejnených správ, že sa súťaž dohrávať nebude, sme pristúpili k rokovaniam s hráčmi, ktorým končili zmluvy a s hráčmi, ktorí nám ďalej nespadali do koncepcie A-mužstva. Klub opustili po dlhoročnom pôsobení Lukáš Hlavatovič, Roman Haša, Lukáš Opiela, Mihajilo Popovič, Daniel Pospíšil, Vojto Milošovič, Marek Frimmel, Tomáš Milota a David Frühauf. So všetkými chlapcami som mal a musím povedať, že stále mám dobrý vzťah. Myslím, že pre nás urobili dobrú prácu a do budúcna im prajem len to najlepšie.

Deväť hráčov z kádra je strašne veľa, preto je pochopiteľné, že musia prísť noví chlapci. Postupne prišli Michal Horodník, Jakub Škovran, Matúš Mader a riešime z Poľska Pjotra Straczeka. S týmito sme už v podstate dohodnutí. A mužstvo doplnili aj dvaja chlapci z nášho dorastu a to Timo Kollár a Erik Riška na post brankára. Verím, že sa nám podarí dotiahnuť ešte aspoň ďalších dvoch hráčov. Treba povedať, že všetko to sú mladé pušky a verím, že popri skúsených hráčov ako sú Maťko Nagy, Švrčo (Lukáš Švrček), Šeby (Daniel Šebesta), Fidži (Filip Blažek) urobia progres a naberú potrebné skúsenosti.

Trénerský tím zostáva nezmenený?

Áno, zostal v nezmenenom zložení. Tréner Kostelník tu dva roky pôsobil a teraz úž má za sebou ďalší ročník – pozná klub, pomery a ľudí okolo klubu. Asistent ostáva Pali Majerník, ktorý bude pôsobiť aj ako asistent Igora Šefčíka pri U19 – chceli by sme dorast viac prepojiť s A-mužstvom a verím, že s Palinom sa to podarí. Tréner brankárov ostáva Martin Poloha a masér Martin Fila. Zmena bude iba na pozícii vedúceho mužstva. Túto funkciu bude v nasledujúcej sezóne zastávať p. Rostislav Irša. 

Aké sú očakávania a ciele klubu pred novou sezónou?

Ako každý rok ísť od zápasu k zápasu, hrať kvalitný moderný futbal a pohybovať so v tabuľke čo najvyššie.

Prestávka medzi sezónami je kvôli koronavírusu kratšia ako obyčajne – ako prebieha príprava na sezónu z pohľadu manažmentu? Stíha sa všetko pripraviť ?

Prestávka v podstate nie je žiadna, ale zasa lepšie ako keď sme boli počas koronavírusu doma. Je to toho trošku viac, ale pri dobrom rozplánovaní sa to dá všetko stíhať. Žiadny problém.

Nastali nejaké zmeny v manažmente klubu? Alebo ostáva všetko po starom?

Všetko v podstate zostáva po starom, nastala len jedna zmena a to, že z klubu odišiel p. Luboš Lím, inak sa v manažmente klubu nič nemení. Týmto sa chcem aj v mene klubu poďakovať pánovi Límovi za odvedené služby v prospech skalického futbalu.

Vráťme sa ešte k jednej téme – skalický klub oslávil storočnicu aj za účasti majstra Slovenska Slovana Bratislava. Ako celá akcia prebiehala? Ste s oslavami spokojní?

Pochváliť sa 100 rokmi existencie klubu sa len tak niekto nemôže. My sme k 100-ročnici chceli usporiadať omnoho väčší program. Všetko malo začať plesom (to sa ešte podarilo), ale všetky ostatné plány nám zmaril koronavírus.

Oslavy storočnice mali trvať celý deň, kde by boli rôzne atrakcie pre deti a rodičov, mal byť zápas starých pánov a potom A – mužstva s atraktívnym súperom. Určite by sme oceňovali zaslúžilých hráčov a funkcionárov, plán bol zakončiť tento deň krstom knihy, koncertom a ohňostrojom. Ako som vravel, bohužiaľ Covid nám tieto plány prekazil.

Musím ale povedať, že určite budeme postupne na domáce zápasy pozývať a oceňovať osobnosti skalického futbalu, s knihou 100-ročnice sa tiež finišuje a chceli by sme ju pokrstiť pred fanúšikmi skalického futbalu.

Čo sa týka zápasu so Slovanom Bratislava – tak sme veľmi radi, že prijali naše pozvanie, momentálne je to na Slovensku najatraktívnejší súper.

Aké je Vaše osobné prianie do novej sezóny?

Som rád, že som súčasťou klubu akým je MFK Skalica, prajem si, aby sme celý klub bojovali ako jeden tím, aby nevznikalo zbytočné napätie a rôzne dohady. V klube sa do novej sezóny nič nemení, výkonný výbor schválil rozpočet pre A mužstvo a mládež. Myslím, že môžeme pokojne začať novú sezónu a doviesť ju do úspešného konca.

Na záver, čo by ste odkázali skalickým fanúšikom?

Aby nás prišli podporiť, podporiť našich hráčov či už A mužstva alebo mládežníkov. Každý jeden hráč dáva do svojho výkonu v tej chvíli maximum, každý hráč si zaslúži potlesk a podporu z tribún. Ja sám za seba, ale aj celé vedenie môžem povedať, že sa budeme snažiť urobiť túto sezónu výnimočnú.

Všetkých fanúšikom, ktorí si počas sezóny nájdu cestu na štadión a fandia nám chcem týmto vopred poďakovať.

Skalickým srdcem za víťazstvem.