O víťaznú rozlúčku s jesennou časťou

Sobotným duelom (výkop o 17.00) sa rozlúčime s jesennou časťou, ktorá sa po tomto zápolení zaodeje do zimného spánku. Prichádza k nám Slovan Bratislava „B“, pod vedením niekdajšieho skvelého útočníka Szilárda Németha.

Na domácom trávniku sa predstavujeme po dvojtýždňovej odmlke, keď sme sa počas tohto obdobia trikrát predstavili na ihriskách súperov. V rámci druhej ligy sme zvíťazili na pôde ružomberskej rezervy (3:0), okrem toho sme sa predstavili v rámci osemfinále Slovnaft Cup-u v Trenčíne, kde sme sa po prehre 0:4 rozlúčili s tohtoročnou pohárovou súťažou.

Minulotýždňový ligový duel v Púchove nám síce priniesol prehru 0:1, ale najmä na druhopolčasovom výkone môžeme stavať. Súpera sme pritlačili k jeho vlastnej bráne, avšak v koncovke sme neboli dostatočne efektívni. Zo zápasu si odniesol nepríjemný šrám priebežný ligový strelecký líder Roman Haša, ktorému tržnú ranu na čele zdobí šesť stehov. Svoju piatu žltú kartu inkasoval v Púchove Filip Blažek, znamená to, že v tomto zápase bude nútene pauzovať.

Pred posledným jesenným duelom máme na konte 32 bodov, dosiaľ sme nastrieľali našim súperom 30 gólov, pričom sme ich inkasovali len 17. Stačí nám to zatiaľ na priebežnú tretiu pozíciu. Takmer polovicu našich presných zásahov (14) pridal Roman Haša, sekunduje mu Daniel Šebesta so šiestimi gólmi. Ten však celú jar absentoval pre zranenie a v úvode jesene sa len vracal späť do súťažného kolotoča.

Čo sa týka nášho sobotného súpera, nemáme na neho veľmi príjemné spomienky. V júli sme sa s belasými stretli na bratislavských Pasienkoch, kde sme im podľahli 0:4. O góly domácich sa vtedy postaralo kvarteto: Strelec, Apau, Jackuliak a Herman. Prvý menovaný momentálne absentuje pre zranenie, výkony tohto slovanistického odchovanca sme mohli počas jesene sledovať aj v prvom tíme belasých. Pevnou súčasťou ľavej strany defenzívy prvého tímu Slovana Bratislava sa postupom času stal aj Vernon De Marco, ktorý proti nám taktiež nastúpil v základnej zostave.

Veríme, že po sobotnom zápase budeme spokojnejší my. Potrebujeme k tomu aj vašu podporu.

SKALICA, DO TEHO!