Peter Lipták sa už teší na prvý zápas, teší sa aj na podporu fanúšikov

Peter Lipták nastúpil v jesennej časti až na jeden duel, v ktorom pauzoval povinne pre červenú kartu, v základnej zostave. Práve na neho sme sa obrátili na konci prípravy.

Futbalová jar bola v 2. lige posunutá. Ako toto rozhodnutie vnímaš?

Na mňa osobne odloženie štartu súťaže nemalo žiadny výrazný vplyv, Prijal som to ako fakt a viac som to zásadne neriešil.

Ako by si zhodnotil zimnú prípravu?

Príprava sa nám odložením úvodných zápasov predĺžila. Bola náročná hlavne v počte zápasov prípravných stretnutí, ktoré sme odohrali. Väčšina z nich bola s náročnými súpermi, ktorí nás poriadne preverili.

Počas prípravy si nastúpil na viacerých postov.

Hral som na poste stopéra a teraz hrávam na ľavej obrane. Pre mňa je dôležité, aby som na každom poste podal najlepší výkon ako viem a prispel k úspešným výsledkom mužstva ako kolektívu.

Mužstvo prešlo obmenou, ako zapadli nové posily do kolektívu?

Chalani, čo prišli počas prípravy, zapadli výborne do kolektívu. Sme dobrá partia, čo je vždy dôležité. Toto sa totiž nie vždy podarí, ale v našom prípade je to super.

Tento týždeň ste sa prvýkrat na jar dostali na trávnaté terény. Je to zmena oproti umelke?

Prírodná tráva je niečo úplne iné ako umelý trávnik. Ja osobne hrám rád futbal na prírodnom trávniku. Ale treba povedať, že v súčasnom stave, keď je všetko zamrznuté , sa na prírodnom povrchu ešte nedá optimálne hýbať. Chce to čas, aby aj tráva bola aká má byť.

V sobotu sa predstavíme na ihrisku Šamorína, kabína sa už teší na prvý duel?

Samozrejme, všetci sa už tešíme. Každý futbalista sa teší predovšetkým na túto časť sezóny, keď sú na programe súťažné stretnutia.

Čo očakávaš od úvodného stretnutia?

Nevstupujem do neho s konkrétnymi očakávaniami. V prvom rade ako som spomínal sa už teším na samotný zápas.

Do Šamorína sa chystajú aj fanúšikovia, čo by si im odkázal?

To nás v kabíne mimoriadne teší. Budeme radi, ak nás prídu povzbudiť v čo najväčšom počte. Pre nás sú dôležitou súčasťou klubu.