Po 120 dňoch konečne prichádza na rad súťažný duel

Hoci sa pre kresťanov v stredu ešte len začalo pôstne obdobie, futbalový pôst sa nezadržateľne priblížil k svojmu záveru. V sobotu totiž otvoria svoje brány druholigové štadióny, na ktorých sa tímy stretnú po dlhočizných 120 dňoch opäť v súťažnom nasadení.

My sa predstavíme na ihrisku nováčika z Lipian. Ten počas prípravného obdobia odohral osem zápasov s pozitívnou bilanciou 5-1-2. Vedenie ŠK Odeva Lipany počas zimnej prestávky nezaháľalo a do kádra priviedlo viaceré zaujímavé mená. Spomenúť môžme napríklad napríklad dvojicu Hovančíkovcov, ale aj ofenzívne ladeného Petra Sládeka, ktorý má na konte 31 fortunaligových gólov.

Zverenci trénera Pavla Vytykača momentálne okupujú trinástu pozíciu, takže počas jari na nich čaká tuhý boj o záchranu. Zotrvanie v druholigovom kolotoči je zároveň ich hlavným jarným cieľom.

Podobne ako Lipany, aj my máme za sebou osmičku prípravných duelov s bilanciou 6-1-1, pri celkovom skóre 11:4. Reportáže z prípravných duelov si môžte prečítať TU.

Nám sa počas prípravného obdobia dlhší čas vyhýbali vážnejšie zranenia, až na jednu výnimku. Filip Tomovič sa však po artroskopii kolena stihol vrátiť späť a v poslednom prípravnom zápase na pôde Galanty dokonca odohral zopár minút. Okrem neho sme sa však museli v posledných stretnutiach zaobísť bez Daniela Šebestu s Lukášom Švrčekom.

Počas zimnej prestávky nás posilnilo kvarteto futbalistov (Popović, Blažek, Kovaľ a Frimmel), ktorí dostávali v zimnej príprave relatívne veľa príležitostí. Jedným z nich je defenzívny stredopoliar Filip Blažek, ktorý pred zápasom v Lipanoch povedal zopár slov. „Do Lipian ideme na prvý jarný majstrovský zápas. Máme za sebou kvalitnú prípravu, dúfame, že si odtiaľ odvezieme tri body. Hoci hráme vonku, pozývame na tento zápas všetkých priaznivcov skalického futbalu.“

S Lipanmi sme sa stretli vo vzájomnom zápase na začiatku augusta. Na domácej pôde sme sa v horúcom počasí tešili z víťazstva 3:0, keď sa o naše presné zásahy postarala dvojica Šebesta s Abrahámom, pričom jeden gól bol pripísaný hosťujúcemu hráčovi ako vlastný. Pripomenúť si môžme tento duel aspoň prostredníctvom "hajlajtov":

Na našich chlapcov čaká úvod jari ako remeň. Po dueli v Lipanoch si totiž dlho neoddýchnu, už budúci utorok o 17. hodine ich čaká štvrťfinále Slovnaft Cup-u na pôde Žiliny.