Pohárové štvrťfinále proti sedemnásobnému majstrovi Slovenska už dnes

V krátkom časovom slede odohráme ďalší súťažný zápas. Tentoraz cestujeme na štvrťfinálový pohárový duel do Žiliny.

Naša cesta medzi osmičku najlepších v pohári bola veľmi interesantná. Po postupe cez Pezinok a Rusovce sme prešli do štvrťfinále cez dvoch fortunaligových súperov.

Na domácej pôde sme zvíťazili 4:1 nad Ružomberkom a v osemfinále sme vyradili, taktiež na domácej pôde, AS Trenčín. Teraz na nás čaká sedemnásobný slovenský majster MŠK Žilina. Ten sa prebojoval do štvrťfinále Slovnaft Cup-u cez Slovenské Ďarmoty, Krásno nad Kysucou a Sereď.

Pred dvomi rokmi sme sa proti Žilinčanom postarali o prvotriedne prekvapenie, keď sme po domácom víťazstve 3:2 postúpili do semifinále pohára. O podobné prekvapenie sa pokúsia zverenci trénera Jozefa Dojčana aj tentoraz.

„Všetci sa na zápas tešíme, sme plní odhodlania a viery vo vlastné schopnosti. Ja mám po dlhšej absencii dvojnásobnú chuť do futbalu. Samozrejme, vieme, že Žilina má veľkú kvalitu a prezentuje sa zaujímavým štýlom futbalu. Navyše sa bude hrať na umelej tráve. Tá nám však bude určite vyhovovať viac, ako zlý terén v Lipanoch. Vieme, kto je papierový favorit, stačí sa pozrieť na kurzy v stávkových kanceláriách. Všetko sa však rozhodne až priamo na ihrisku,“ hovorí pred zápasom Filip Tomovič.

Ak nebudete podporovať našich chlapcov na žilinskom štadióne, môžete si zápas pozrieť v priamom prenose:

Stretnutie má naplánovaný výkop o 17. hodine, povedie ho rozhodcovská trojica L. Prešinský – M. Tomčík a M. Roszbeck.

SKALICA, DO TEHO!