Príprava sa začala v domácich podmienkach

Naše áčko dnes zahájilo prípravu na jarnú časť druholigových bojov, ktoré odštartujeme na úvod marca v Podbrezovej.

Úvodný večerný tréning na umelej tráve začal v podvečerných hodinách pod umelým osvetlením. Tréningu sa zúčastnilo 15 hráčov. Najlepší strelec Daniel Šebesta sa na tréning iba pozeral, keďže si doliečuje svalové zranenie ešte z jesennej časti.

Prvý tréning mal voľnejší a zoznamovací charakter. Panovala na ňom uvoľnená atmosféra. Po ňom sme o prvotné informácie požiadali trénera áčka Jozefa Kostelníka.

Prípravu sme začali nezvykle skoro. Viaceré fortunaligové kluby, ktoré začínajú súťaž podstatne skôr ešte oddychujú. „Skorý začiatok má svoje dôvody. V prvom rade je to fakt, že nám bolo opäť umožnené zúčastniť sa kvalitného turnaja za riekou Moravou Tipsport ligy. Na prvý duel nastúpime už 13. januára a keďže súpermi sú nám kvalitné české celky z vrchnej časti druhej najvyššej súťaže a prvoligová Zbrojovka Brno, potrebujeme byť kvalitne pripravení.

Mužstvo po jesennej časti opustila pätica hráčov, ktorú bude treba nahradiť. Ako je to s posilami? „Máme rozpracovaných viacero mien, niektoré sa už ukázali aj na dnešnom tréningu. Nebudem ich ešte menovať, keďže zatiaľ nie je nič na papieri. Hneď ako príde s niektorým hráčom k dohode, budeme našich fanúšikov informovať.

Počas prípravy máme v pláne zatiaľ šesť stretnutí. V závere sa stretneme už iba s mužstvami z nižších súťaží. Ako ste s naplánovanými zápasmi spokojný? „V podstate to nie je žiadny zásadný problém. V Tipsport lige nás preveria kvalitné české mužstvá a pred sezónou nás čakajú síce mužstvá z nižších súťaží, ale Borčice či Petržalka sú kvalitné mužstvá. Navyše pred štartom 2. ligy sa už ťažko zháňajú súperi z vyšších súťaží, keďže tie začínajú skôr.

Aký je zdravotný stav v mužstve? "Zranenie z úvodu sezóny si doliečuje Pavol Majerník. Ešte zhruba dvojtýždňová pauza čaká aj na Daniela Šebestu, ktorý si doliečuje zranenie zo záveru sezóny. Ostatní hráči sú zdravotne v poriadku."

Na záver ešte otázka do súkromia. Najväčšie sviatky roka máme úspešne za sebou, ako ste ich prežili vy? „Celé som ich strávil v kruhu rodiny v Prešove. Predsa len počas sezóny je toho času na rodinu menej a tak som si tento čas pokoja a pohody užíval plnými dúškami.