Rozhovor s trénerom Jozefom Dojčanom.

Hlavný tréner U19 Jozef Dojčan nám odpovedal na našej otázky.

Jesenná časť mala 17 zápasov a z toho hráči U19 vyšli ako víťazi 16 krát a len jeden jediný krát odišli zo zápasu ako porazení. Neohrozene vedú tabuľku II.ligy s obdivuhodným skóre 60 vstrelených gólov a len 12 inkasovaných. O úspešnej jesennej časti sme sa porozprávali s hlavným trénerom U19 Jozefom Dojčanom, ktorý na tom celom má obrovský podiel.

1. Pán tréner ako by ste teda zhodnotili jesennú časť z Vášho pohľadu ako trénera, lebo z pohľadu fanúšika ju môžeme nazvať len ako úspešnú.

J.D. : ,,Z môjho pohľadu vyznela jesenná časť súťaže v našom podaní veľmi dobre a to nie len z hľadiska výsledkov, ale hlavne z pohľadu hernej kvality, ktorou sme sa prezentovali. Teraz sa chvíľku potešíme z dosiahnutých výsledkov a ako to ja zvyknem hovorievať „ To je história za päťsto“ a ideme sa zaoberať našou budúcnosťou."

2. Je obrazom Vášho postavenia v tabuľke aj prístup samotných hráčov k tréningovému procesu a zápasom ? Zišla sa tento rok v kategórii U19 dobrá partia chlapcov ?

J.D. : ,,Minulú sezónu sme víťazstvom v súťaži dosiahli historický úspech mládežníckeho sektoru pre náš klub a vždy je ťažšie pozície obhajovať, ako ich dosiahnuť. Vedel som však, že máme v tíme hráčov, čo sú hladní po úspechu a po vhodnom doplnení z U17 a aj zvonku sa nám to podarilo veľmi slušne vyskladať. V družstve sa nevyskytol jediný rušivý moment a chlapci pracovali naozaj ukážkovo ako v tréningovom procese tak aj v zápasoch. Kabínu si výborne držali pod kontrolou lídri tímu Mášik, Šefčovič, Hollý, Bzdúšek a Ravas. Celkovo sa vytvorila partia, ktorá je nastavená jedným smerom a drží pevne spolu."

3. Jediný prehratý zápas bol na ihrisku Vášho prenasledovateľa v tabuľke Dubnice nad Váhom, kde by ste videl s odstupom času dôvody prehry v tomto zápase ? ( zápas sme prehrali 1:0 – pozn. redaktora)

J.D. : ,,V Dubnici sme hrali na môj vkus príliš opatrne. To bol hlavný dôvod našej prehry – bodka."

4. Priblížte nám trochu ako bude vyrezať Vaša zimná príprava, prípadne prezraďte našim fanúšikom či už máte známi termín prvého prípravného zápasu v príprave.

J.D. : ,,Zimnú prípravu odštartujeme 8.januára a absolvujeme ju s výnimkou 5-dňového herného sústredenia výhradne v domácich podmienkach. Od 12.2. do 16.2. máme v pláne spomínané herné sústredenie v Korni. Boli sme tam už minulú sezónu a cítime sa tam výborne. Máme tam skvelé podmienky na prácu a nič nám tam nechýba. Prípravných zápasov bude dovedna 9 a máme napríklad dohodnuté stretnutia aj so Slovanom Bratislava U19 a aj Dunajskou Stredou U19. Naši priaznivci budú na klubovom webe včas informovaní o aktuálnych prípravných zápasoch a už teraz sa na ich účasť na našich zápasoch veľmi tešíme."

5. Plánujete cez zimnú prestávku vykonať nejaké zmeny v hráčskom kádri ?

J.D. : ,,Určite momentálne neplánujeme pohyb smerom von. Hráči aktuálneho kádra U19 už prešli istým procesom a s ich prístupom sme maximálne spokojní. Už sme v pozícii, že sa môžeme zaoberať výhradne kvalitou a preto máme v jednaní iba dvoch hráčov, ktorí by ešte zvýšili silu nášho tímu."

6. Cieľ do jarnej časti máte asi jasný. Môžeme teda povedať, že o všetkom budú rozhodovať zápasy v jarnej časti u Vašich najväčších tabuľkových prenasledovateľov, ktoré odohráte tesne po sebe a to 28.4.2017 pocestujete na ihrisko Zlatých Moraviec a následne ihneď 1.5.2018 doma privítate Dubnicu nad Váhom.

J.D. : ,,V jarnej časti je 17.zápasov a ja si dovolím povedať, že každý jeden bude mimoriadne dôležitý a náročný. Všetky družstvá sa na nás budú chcieť vytiahnuť a treba brať do úvahy, ako boj o čelné pozície , tak aj o záchranu. Bude to ešte nesmierne ťažká a dlhá cesta, ale spravíme spoločne s chlapcami a aj celým realizačným tímom všetko preto, aby sme neustúpili z pozícií na ktoré sme sa tvrdou prácou dostali."

7. Ako by ste zhodnotili celkový chod našej mládeže?

J.D.: ,,Máme v klube vytvorenú vlastnú schému chodu nášho mládežníckeho sektoru a na neustálom zvyšovaní jej kvality stále pracujeme. Podarilo sa nám minulú sezónu dostať žiakov do najvyššej súťaže a naša U15 nám robí v premiérovej sezóne veľkú radosť, keď je so ziskom 20-tich bodov na peknom 6.mieste. Vo všetkých kategóriách máme množstvo šikovných hráčov a je našou úlohou, aby sme ich výkonnostný rast ovplyvnili správnym smerom. Celkovo začíname byť vo futbalovom hnutí vnímaní s úplne inou vážnosťou a to nás v našej práci ešte viac motivuje. Neustále sa snažíme podporovať našich trénerov vo vzdelávaní a aj trénerské obsadenie v mládežníckych kategóriách chceme obsadiť výlučne kvalitou. Mojou hlavnou myšlienkou je, aby sme zapracovali do trénerských štruktúr bývalých hráčov MFK Skalica, prípadne trénerov, ktorí budú mať silné puto k nášmu klubu, mestu a regiónu."

Ďakujeme za rozhovor.