Schaeffler cup prípraviek má za sebou druhý podarený ročník

Počas uplynulého víkendu sa na našich ihriskách odohral už druhý ročník medzinárodného turnaja prípraviek U9 a U10 Schaeffler cup.

Zúčastnilo sa na ňom 22 mužstiev v oboch vekových kategóriách. Mladšia veková kategória stihla odohrať svoje súboje počas sobotňajšieho programu, starší pokračovali aj v nedeľu. Podujatie otvorili zástupcovia mesta Skalica primátor Ľudovít Barát a jeho zástupca Milan Roman, zástupca hlavného sponzora podujatia firmy Schaeffler Jaroslav Patka a predseda predstavenstva MFK Skalica Peter Bartoš. „Keď vidím radosť a chuť po športovom vyžitý na tvárach viac ako 250 detí, ktoré sa zúčastňujú tohto turnaja, je vidieť, že má zmysel podporovať športovú mládež v našom meste,“ povedal vo svojom príhovore primátor mesta Skalica.

Potom sa už naplno rozbehli boje na šiestich trávnatých ihriskách a bohato zaplnená tribúna skalického štadióna aplaudovala každej podarenej akcii.

Niežeby každému hráčovi a priznajme to aj trénerovi a rodičovi nešlo o výsledky, ale je dôležité, že na ihrisku dominovala radosť zo samotnej hry od mladých aktérov. Na ich boje dohliadala svojim orlím zrakom počas oboch dní až osmička rozhodcov, ktorá mala niekedy viac práce s rodičmi a fanúšikmi ako s hráčmi na ihrisku, ale všetko zostalo v medziach slušnosti a po turnaji vládla všeobecná spokojnosť.

Turnaj uzatvorilo slávnostné vyhlásenie, ktorého sa zúčastnil viceprimátor Milan Roman, zástupca firmy Schaeffler Miroslav Janota a generálny manažér MFK Skalica Ľuboš Lím.

O úspechu turnaja svedčia aj fotky, ktoré si môžete pozrieť na FB stránke klubu TU: https://www.facebook.com/pg/mfkskalica.sk/photos/?tab=album&album_id=10155255953655806