So Znojmom odštartujeme sériu prípravných stretnutí

V sobotu 13. januára nás čaká premiérový prípravný zápas. Na umelej tráve v Brne v rámci Tipsport ligy nastúpime proti druholigovému českému klubu zo Znojma.

Znojmo zimuje v 2. českej lige na 6. mieste, keď na lídra z Opavy stráca iba 6 bodov. Má za sebou už aj prvý duel v rámci Tipsport ligy. Na úvod zaznamenalo tesnú prehru s favoritom skupiny, domácou Zbrojovkou Brno. O výsledku rozhodol rýchly gól už v 2. minúte stretnutia.

Znojmo do zimnej prípravy nastúpilo s paitimi hráčmi, ktorí absolvujú skúšku v jeho drese. Sú nimi francúzsky záložník Mahamadou Dramé, stopér Muamer Avdić, ku ktorým sa pridala trojica mladíkov zo Sigmy Olomouc Martin Antl, Jan Ambrozek a Jakub Vichta.

Tréner Znojma Jiří Balcárek o stretnutí povedal: „Začiatok z našej strany nebol ideálny. Po mesačnej pauze, individuálnych tréningoch a troch spoločných to bolo ustráchané. Súper bol lepší, silnejší na lopte a rýchlo sa ujal vedenia. Keď sme sa aj dostali k lopte, rýchlo sme ju stratili. Postupom času sem sa však dokázali dostať do hry. Druhú časť sme prestriedali, veril som, že výkon pôjde nahor, ale kvalita nebola dobrá. Za druhý polčas sme si nevypracovali takmer žiadnu šancu, súper bol jasne lepší.

Nám bude určite chýbať dvojica Pavol Majerník a Daniel Šebesta, ktorá si ešte nestihla doliečiť zranenia z jesennej časti.

Na prvý duel sa teší aj kabína, čo potvrdil Lukáš Švrček: „Hráme proti kvalitnému mužstvu z 2. českej ligy. Po dlhom voľne sa na zápas teším a určite nie som jediný.

Zápas má úvodný výkop o 13:00. Hrá sa v Brne – Královo Pole na ulici Technická 3013/14.

Online prenos zo stretnutia môžete sledovať na http://www.onlajny.com/match/index/date/2018-01-13/id/226834

Doterajšie výsledky Tipsport ligy, skupina v Brne:

6. januára

FC Zbrojovka Brno – FK Pardubice 3:1 (1:1)

Góly: 44. Juhar, 62. Kratochvíl, 89. Růsek – 37. Fousek

FC Zbrojovka Brno: Melichárek – Sedlák, Pavlík, Kryštůfek, Vraštil – Polák – Juhar, Pilík, Krejčí, Fortes – Zikl, striedali: Floder, Halouska, Kijanskas, Gáč, Jovanovič, Kratochvíl, Přichystal, Růsek, Lutonský, Koné

FK Pardubice: Šmíd – Schumacher, Šejvl, Kopřiva, Fusek – Jeřábek – Fousek, Černý, Řezníček, Kovář – Rybička, striedali: Prosek, Březina, Lněnička, Mužík, Petráň, Sokol, Huf, Hrnčíř

10. januára

1. SC Znojmo - FC Zbrojovka Brno 0:1 (0:1)

Góly: 2. Vraštil

1. SC Znojmo: 1. poločas: Konvalina – Cihlář, Gáč, Avdič, Antl – Ambrozek (c), Štrombach, Pospíšil, Lacko, Javůrek – Teplý

2. poločas: Konvalina – Dramé, Avdič, Hladík, Helísek – Machuča, Malár, Pospíšil, Urbančok, Vichta – Teplý

Náhradníci: Koukal, Drame, Vichta, Hladík, Machuča, Malár, Helísek, Švarc, Urbančok

FC Zbrojovka Brno: 1.poločas:Melichárek – Vraštil, Kijanskas, Jovanović, Lutonský – Sedlák – Přichystal, Pilík, Růsek, O. Vintr – Koné

2.poločas:Halouska – Vraštil, Pavlík, Kryštůfek, Lutonský – Polák – Juhar, Krejčí, Kratochvíl, Fortes – Zikl

Náhradníci: Krejčí, Halouska, Juhar, Floder, Polák, Kratochvíl, Fortes, ZIkl, Kryštůfek, Pavlík, Buchta R.

Ďalší program (všetky zápasy sa hrajú v Brne - Technická 3013/14, 612 00 Brno – Královo Pole)

17.1. 11:00 FK Pardubice – 1. SC Znojmo

17.1. 13:00 FC Zbrojovka Brno – MFK Skalica

20.1. 13:00 MFK Skalica – FK Pardubice