V osemfinále Slovnaft Cup-u napokon proti AS Trenčín

Opakovaný žreb osemfinále Slovnaft Cup-u nám prisúdil AS Trenčín.

Zápas by sa mal s najväčšou pravdepodobnosťou odohrať v stredu 30. októbra na umelej tráve v Žiline, kde hráva svoje domáce zápasy AS Trenčín. Na tohto súpera máme pozitívne spomienky, v rovnakej fáze súťaže sme sa s ním stretli aj vlani. Na domácej pôde sme sa vtedy postarali o malú futbalovú senzáciu, keď sme zásluhou presných zásahov Romana Hašu a Tomáša Milotu dokázali otočiť skóre zápasu z 0:1 na 2:1 a postúpili sme medzi osmičku najlepších.

V prebiehajúcej edícii Slovnaft Cup-u máme zatiaľ za sebou tri víťazné zápasy. V auguste sme si najskôr poradili 6:0 s Veľkou Mačou, potom sme sa predstavili v Hornej Krupej, kde sme zvíťazili 4:2. Do osemfinále sme postúpili cez Marcelovú, kde sme sa predstavili v stredu 25. septembra. Na konto sme si na juhu Slovenska pripísali víťazstvo 3:0, keď sa o naše presné zásahy postarala trojica: Blažek, Tomovič a Šebesta.

Náš najbližší pohárový súper postúpil najskôr pohodlným spôsobom cez Tisovec (8:1) a Šalkovú (5:1). Dosiaľ najviac sa potrápil s nateraz posledným pohárovým súperom, ktorým boli druholigové FC Košice. Po remíze 2:2 v riadnom hracom čase si na svoje konto pripísali postup až po pokutových kopoch.