Výber U9 reprezentoval náš klub na kvalitne obsadených turnajoch

Počas ostatného víkendu sa naša prípravka (U9) zúčastnila dvoch výborne obsadených turnajoch.

V sobotu 2. februára sme sa predstavili najskôr v Bystrici pod Hostýnem, kde majú krásnu športovú halu. Na turnaji sa okrem nás zúčastnili tieto tímy: MŠK Žilina, Format Martin, Fastav Zlín, Kozlovice, FK Šumperk, Považská Bystrica, SK Hranice, TJ Valašská Bystřice a FK Nový Jičín.

V konkurencii desiatich tímov sme obsadili pekné, ale nepopulárne, štvrté miesto. V zápase o bronzové medaily sme podľahli mužstvu FK Šumperk až po penaltovom rozstrele.

Hneď na druhý deň cestoval výber U9 na svoj druhý turnaj, tentoraz do moravského mestečka Pohořelice, kde sa priamo v jeho srdci nachádza ďalšia krásna športová hala.

Na tomto turnaji sa zúčastnilo päť kvalitných mužstiev, ktoré sa medzi sebou stretli dvakrát. Pravidlá turnaja boli veľmi zaujímavé, nakoľko sa na konci nevyhlasovali výsledky (keďže išlo organizátorom v prvom rade o rozvoj hráčov, nie o výsledky). Navyše na konci dostali všetci chlapci ako bonus medaily.

Na tomto turnaji sa zúčastnili okrem nás tieto družstvá: Zbrojovka Brno, 1. FC Slovácko (biely tím), 1. FC Slovácko (modrý tím) a Svratka Brno.