Výbery U10 sa zúčastnili na kvalitne obsadených turnajoch

V nedeľu 12. januára naši chlapci z kategórie U10 reprezentovali MFK Skalica na dvoch kvalitne obsadených turnajoch v Pohořeliciach a v Cíferi.

Na turnaji v Pohořeliciach sa okrem nás zúčastnila Zbrojovka Brno, 1.FC Slovácko a Svratka Brno. Svoj pohľad na dianie pridáva tréner Andrej Válka: „Stretli sme sa s výbornými moravskými mužstvami. Odohrali sme s každým dva vzájomné zápasy, bez dôrazu na konečné umiestnenie. Hlavné bolo, že každý chlapec dostal po turnaji zaslúženú medailu. Teší ma, že sme s našimi súpermi dokázali odohrať vyrovnané zápasy, ktoré väčšinou rozhodoval jeden gól. Chlapci si siahli na dno svojich síl, nakoľko zápasový program bol veľmi nahustený. Všetkým ďakujem za bojovnosť a predvedenú hru. Rodičom za povzbudzovanie.“

Náš klub reprezentovali: Igor Chocholáček, Lukáš Danihel, Matúš Forro, Patrik Koňevalík, Filip Flamík, Jakub Bellay, Šimon Madák, Maxim Školiak a Dávid Flóro.

V Cíferi boli okrem nás zúčastnené tieto tímy: Futbalová škola Senec, Futbalová škola Mareka Hamšíka, FC Nitra, Nové Zámky, Rača, Slovenský Grob a domáci Cífer. Turnaj sa hral v dvoch štvorčlenných skupinách. Prvé dva tímy postúpili do semifinále (1A-2B a 2A-1B), víťazi semifinále sa stretli v súboji o prvé miesto, zdolaní si zahrali o bronzovú pozíciu.

Hodnotenie turnaja pohľadom trénera Lukáša Vargu: „Podujatie sa uskutočnilo v Cíferi, kde majú krásnu, novovybudovanú halu. Hrali sme proti súperom, s ktorými sa bežne nestretávame. Sám som bol zvedavý na kvalitu zápasov. Môžem teraz zodpovedne povedať, že tímy mali výbornú kvalitu. Nám sa podarilo bez straty bodu vyhrať skupinu, potom sme skvele zvládli aj semifinálový duel. Vo finále sme sa stretli so Sencom. Po riadnom hracom čase bol nerozhodný stav 2:2, v penaltonom rozstrele naši chlapci nezaváhali (Kubko Macejka, Domčo Juríček a Janko Patka), pričom Domčo Tomeček krásne chytil jednu penaltu. Zisk prvého miesta poteší hlavne chlapcov, čo je super. Mňa však teší hlavne skutočnosť, že sme hrali výborný futbal. Celkovo máme v tomto ročníku výborných chlapcov, čo dokumentuje fakt, že sme mohli počas jednej nedele absolvovať dva krásne turnaje. Čerešničkou celej nedele bolo, že Janko Patka získal úplne zaslúžene cenu pre najlepšieho strelca turnaja. Gratulujem mu k tomu! Veľká vďaka patrí všetkým rodičom.“

Náš klub v Cíferi reprezentovali: Dominik Tomeček, Maťko Mach, Dominik Juríček, Adam Malík, Janko Patka, Jakub Macejka, Kiko Tokoš a Adam Vávra.