Z Pohronia k nám prichádza šikovný krídelník

Hoci momentálne panuje sviatočné obdobie a väčšina ľudí si ešte užíva voľno od pracovného vyťaženia, na poli hráčskych transferov už panuje čulý ruch. Krídelné priestory nám prichádza vystužiť Marek Frimmel, ktorý má skúsenosti aj z najvyššej súťaže.

Rodák z Bojníc v posledných troch sezónach pôsobil v FK Pohronie. Počas práve prebiehajúcej sezóny sa okrem iného podieľal presným zásahom na víťazstve Pohronia proti nášmu tímu. „Skončila mi tam zmluva a po zrelej úvahe som sa rozhodol, že vyskúšam niečo nové. Skalica prejavila o mňa záujem a jej ponuku som s potešením prijal,“ skonštatoval 26-ročný futbalista, ktorý sa upísal nášmu klubu na jeden a pol roka: „Hoci Pohronie prejavilo záujem, aby som tam pokračoval, ja som sa rozhodol pre Skalicu. Neberiem to tak, že odchádzam z prvého miesta k mužstvu, ktoré je momentálne tretie. Je to dlhodobá súťaž a ešte je pred nami veľa zápasov. Posnažím sa pomôcť klubu, aby sa po sezóne nachádzal na čo najvyšších pozíciách.“

Marek Frimmel je odchovancom Baníka Horná Nitra (resp. Prievidze), odkiaľ ešte v tínedžerskom veku prestúpil do AS Trenčín. "V Prievidzi som odohral jednu sezónu medzi seniormi a potom som sa presunul do Trenčína. V rámci toho pôsobenia som hosťoval aj v Nemšovej a Novom Meste nad Váhom," poodhalil svoj futbalový životopis.

Svoju doterajšiu kariéru spojil najmä s druhou najvyššou súťažou (odohral v nej dovedna 110 zápasov), ale na začiatku svojej seniorskej kariéry stihol počas dvoch sezón nazbierať v trenčianskom drese aj skúsenosti z našej najvyššej súťaže. Nastúpil v nej dovedna na štrnásť zápasov.

O ďalších zmenách v kádri vás budeme informovať, akonáhle budú oficiálne vybavené všetky formálne náležitosti.