FK Poprad - MFK Skalica 0 : 0 (0:0)

U tabuľkového suseda sa zrodila bez-gólová remíza.

FK Poprad Domáci
0:0
MFK Skalica Hostia


FK Poprad:

Malec - Hatok, Hric, Palša, Urbanič, Kopúnek, Kukoľ, Gallovič, Jančo(53´Holiš), Horodník(79´Medak), Šesták

MFK Skalica:

Pavličko - Švrček, Jakubek, Jánošík, Mizerák - Opiela, Lipták, Tomovič, Hruška, Šebesta - Haša

Štatistiky

Žlté karty
57´Holiš, 67´Kukoľ, 71´ Kopúnek - 13´ Tomovič, 33´Jakubek, 85´Opiela, 90´Lipták
Počet divákov
650

Komentár

Prvú šancu zápasu sme mali práve my a to v 27. min. zápasu, keď v šestnástke Hruška posunul loptu Hašovi, ktorý skúsil vystreliť, no lopta letela tesne vedľa žrde domácej brány a ešte aj nepríjemne skákala, ale brankár domáci ju dokázal vyraziť mimo jeho brány. V 30. min. zahrozili domáci, keď  Horodník získal loptu a na hranici pokutového územia skúšal strelu no tá mu veľmi nesadal, ale náš brankár Pavličko musel zasahovať. Veľku šancu sme mali v 34. min. z ľavej strany najprv vypálil Švrček a následne Švrček prihral na pravú stranu voľnému Mizerákovi. Ten už mohol zakončovať do odkrytej brány, no jeho strelu skvelo vyrazil domáci hráč Palša a zachránil tak Poprad od gólu. Súpera sme tlačili a ďalší domáci hráč musel zachraňovať gól doslova na bránkovej čiary v poslednej chvíli po strele Švrčeka a tak prvý polčas zostal bez gólov. 

Druhý polčas sme začali s chuťou a v 50. min. pekne našiel Hruška na druhej strane ihriska Šebestu, ten vypálil, no jeho strela letela len tesne vedľa brány domácich. Na tabuli svietila 59. min. a zahrozili domáci, keď dobrým centrom Horodník hľadal v šestnástke Šestáka, no ten sa napokon k zakončeniu nedostal. Znova sme mali obrovskú šancu, keď v 77. min. z hranice 11 metrov pálil Hruška, no len do tyče brány domácich. Poslednú šancu v zápase mali domáci, keď v 85. min. sa ocitol v šanci Šesták, ale svoje zakončenie premáhal a naša obrana mu loptu odobrala  a tak zápas sa skončil bez gólov a obe mužstvá si pripísali každý jeden bod do tabuľky.

Povedal k zápasu Lukáš Švrček : ,,Do Popradu sme išli vyhrať, ako do každého zápasu. Prvý polčas sme si vypracovali viac gólových príležitostí, ale ani raz nám to tam nepadlo. Súper si nevytvoril žiadnu šancu. Do druhého polčasu sme tiež naskočili dobre a mali sme dobré šance na gól, ale gólovo sme sa nepresadili. Bol to zápas z jednej strany na druhú až do konca. Gól nepadol a skončilo to 0:0 čo nás mrzí, lebo sme dneska mali na to, aby sme vyhrali. Musíme využívať šance a bude to dobré. Teraz sa už sústredíme na ďalší zápas doma s Interom Bratislava, ktorý chceme vyhrať.“