Informace o utkání MFK Skalica - 1.SC Znojmo 2:1

MFK Skalica Domáci
2:1
1.SC Znojmo Hostia


MFK Skalica:

Fišan – Švrček, Jakůbek, Lipták, Mizerák (65. Holý), Opiela, Tomovič, Hlavatovič, Ondriš (60. Sombat), Dolný (85. Mašík), Haša.

1.SC Znojmo:

Koukal – Vichta, Pospíšil, Hladík, Avdič, Malár, Helísek, Lacko, Teplý, Urbančok, Gáč (Antl, Cihlář, Štrombach, Ambrozek, Machuča, Javůrek, Švarc, Konvalina).

Štatistiky

Branky

45. Tomovič, 55. Hlavatovič – 25. Hladík

Počet divákov
0

Komentár

Duel sme začali aktívnejšie ako súper. Najmä Haša bol strelecky aktívny, ale dvakrát nemieril presne a na tretí pokus zas trafil do rúk gólmana Koukala. Blízko k presnému zásahu bol Hlavatovič po rohovom kope, ale nemieril presne. Hostia sa presadili z prvej príležitosti, keď sme stratili loptu v strede ihriska, Znojmo rýchlo rozohralo a Hladík sa v dobrej príležitosti nemýlil. Po inkasovanom góle sme ešte zvýšili aktivitu, mali sme niekoľko dobrých príležitostí, ale bez gólového efektu. Nakoniec sme sa ale ešte do polčasu dočkali vyrovnania. Nacvičený signál z rohu poslal pekným volejom Tomovič k zadnej tyči.

Po zmene strán Znojmo prestriedalo, ale aktivita zostávala na našich kopačkách. Hneď v úvode sme mali niekoľko dobrých šancí a v 55. minúte sme sa tešili z druhého gólu. Dolný zabojoval, prihral Hašovi, ktorý posunul Hlavatovičovi a ten v neľahkej situácii poslal loptu k zadnej tyči a dostal nás do vedenia. Hlavatovič mal v ďalšom priebehu ďalšie dve gólové príležitosti, ale v oboch prípadoch tesne minul. V obrane sme boli aj naďalej pozorný a tak sme si na úvod prípravy pripísali víťazstvo.Ohlasy trénerov

Jozef Kostelník: „Podali sme dobrý výkon, mali sme množstvo šancí. Na to, že išlo o prvý duel v sezóne mal kvalitu. Celý zápas sme boli lepší, okrem pekných gólov, sme mali šance na ďalšie. Dobre sme kombinovali a súpera sme až na gól nepustili do vážnejšej šance. S výkonom Jožka Dolného som spokojný. Na to, že išlo o prvý duel ho bolo na ihrisku cítiť. Do mužstva dobre zapadol a jeho výkon pôjde s ďalšími tréningami a zápasmi nahor.