VIDEO: V generálke s Opavou tesná prehra

V poslednom zápase pred štartom druholigovej súťaže sme odohrali vyrovnaný duel s lídrom 2. českej ligy z Opavy, v ktorom sme napokon tesne prehrali 0:1.

MFK Skalica Domáci
0:1
SFC Opava Hostia


MFK Skalica:

Čikoš-Pavličko - Švrček, Jakubek, Lipták, Mizerák - Hlavatovič, Opiela - Haša, Dolný, Ciprys - Majtán

SFC Opava:

Fendrich – M. Helebrand, Svozil, Radić, Stříž – Schaffartzik – Hrabina, Zapalač – Janetzký – Smola, Kotlík (Šrom, Simerský, Žídek, Jursa, Zavadil, Kayamba, Kuzmanovič, Puškáč, Jurečka)

Štatistiky

Branky

69. Jurečka

Počet divákov
0

Komentár

Do posledného zápasu sme vstúpili aktívne, keď sme mali viac z hry, ale do šancí sme sa my ani súper nedostávali. Obe mužstvá predvádzali v defenzíve spoľahlivý výkon a aj v ďalšom priebehu sa hralo väčšinou medzi šestnástkami. Do nádejných šancí sa dostal Haša a Ciprys, ale obrana dokázala strely našich hráčov zblokovať. Do gólového zakončenia sa dostal aj Hlavatovič, ale jeho presnej strele predchádzal podľa rozhodcu faul zo skalickej strany.

V druhom polčase súper prestriedal, zmenil rozostavenie a začal sa viac dostávať do hry. Napriek tomu sme sa do vedenia mohli dostať my, keď Dolného hlavičku súperova defenzíva vykopávala podľa všetkého už za bránkovou čiarou, ale rozhodcovia gól nevideli a tak sa aj po hodine pokračovalo za stavu 0:0. Po tejto šanci sa k dvom nebezpečným príležitostiam dostali aj hostia a jednu z nich po strele spoza obrany aj dokázali premeniť. V závere sme sa ešte dostali k dvom štandardným situáciám, ale bez gólového efektu a tak sme s lídrom českej druhej najvyššej súťaže prehrali 0:1.Ohlasy trénerov

Jozef Kostelník: "Odohrali sme kvalitné stretnutie proti dobrému súperovi. Mali sme niekoľko nádejných príležitostí, ktoré sme nedotiahli do gólového konca. Súper po prestávke prestriedal, dostal sa viac do hry, ale napriek tomu sme mohli ísť do vedenia. Sme radi, že sa zvíťazil rozum a súťaž sa o týždeň posunula."


Roman Skuhravý, tréner Opavy: "Veľmi rád hrajem proti Skalici. Jedná sa o výborného súpera. V prvom aj druhom polčase boli veci, ktorými sa chceme prezentovať. Som rád, že sa nám podarilo výsledkovo duel zvládnuť."