V generálke sme zdolali českého prvoligistu 2:0 po zásahoch Hašu a Dolného

V poslednom prípravnom stretnutí sme o našom cennom víťazstve nad mužstvom českej najvyššej súťaže rozhodli dvoma presnými zásahmi v druhej časti, keď sa presadili Haša a Dolný.
MFK Skalica Domáci
2:0
SFC Opava Hostia


MFK Skalica:

Junas - Švrček, Szocs, Hlavatovič (83. Milota), Abrahám (83. Hollý) - Nagy, Mášik (70. Sombat), Tomovič - Šebesta, Dolný (72. Pospíšil) - Haša (82. Jakubek).

SFC Opava:

Šrom – Simerský, Svozil, Hrabina (73. Schaffartzik) – Zavadil (46. Smola), Schaffartzik (46. Jursa) – Kayamba, Kuzmanović, Zapalač (46. Řezníček) – Jurečka, Puškáč.

Štatistiky

Branky

63. Haša, 66. Dolný

Počet divákov
150

Komentár

Duel sa začal s obojstrannou snahou o kombinačný futbal. Prvú strelu sme videl iv 6. minúte, ale Švrček mieril nad. Na konci úvodnej štvrťhodiny prvýkrát zahrozili hostia, ale krížnu strelu vyrazil Junas a následnú skrumáž vyriešil Hlavatovič. V 21. minúte zakončil Dolný, ale lopta mierila do stredu brány a hosťujúci gólman ju bez väčších ťažkostí zneškodnil. O minútu sa o strelecký pokus opäť pokúšal Dolný, ale mieril mimo tri žrde. 

Úvod druhej časti patril našim futbalistom, keď už po pár sekundách prudkou strelou prevetral rukavice hosťujúceho brankára Haša, ale ten stihol loptu vytlačiť na rohový kop. V 51. minúte zahrozili z protiútoku hostia, ale strelecký pokus z ľavej strany mieril tesne vedľa. V 54. minúte sa opäť vyznamenal Junas, keď kryl strelecký pokus kapitána hostí. Po hodine hry prišla najvážnejšia šanca hostí, ale hlavičku po rohovom kope výborne pokryl Junas.  O dve minúty mierili hostia vedľa a ich aktivitu zakončil ďalší nepresný pokus po rohovom kope. V týchto chvíľach mali navrch hostia, ale postupom času sme začali preberať iniciatívu my. V 63. minúte sme sa dočkali úvodného presného zásahu, keď sme po štandartnej situácii najskôr nastrelili brvno, po ktorom sa lopta odrazila k Hašovi, ktorý otvoril skóre. Neprešli ani tri minúty a viedli sme 2:0. Loptu spoza šestnástky ideálne trafil Dolný a tá skončila v pravom dolnom rohu bezmocného gólmana Opavy. V 78. minúte prišla najkrajšia akcia zápasu. Laci Szocs našiel na opačnej strane ihriska nabiehajúceho Sombata, ktorý nacentroval loptu do šestnástky na voľného Hašu, ale ten v gólovej šanci trafil hlavu brankára Opavy. V závere sa hralo ofenzívnejšie, ale ani jedno mužstvo sa už gólovo nedokázalo presadiť.