Tridsiate ligové kolo sme odohrali na domácom ihrisku, zavítala k nám Dubnica nad Váhom. Na svoje konto sme si pripísali tri body, o jediný presný zásah duelu sa postaral z pokutového kopu Haša.

" />

So sezónou sme sa rozlúčili víťazstvom nad Dubnicou

Tridsiate ligové kolo sme odohrali na domácom ihrisku, zavítala k nám Dubnica nad Váhom. Na svoje konto sme si pripísali tri body, o jediný presný zásah duelu sa postaral z pokutového kopu Haša.

MFK Skalica Domáci
1:0
FK Dubnica nad Váhom Hostia


MFK Skalica:

Milošovič – Mášik, Hlavatovič, Milota, Frimmel – Opiela (C), Nagy – Tomovič (83. Popović), Haša, Hollý (76. Kovaľ) – Blažek (63. Matić)

FK Dubnica nad Váhom:

Digaňa – Krela (66. Čurik), Pagáč, Beňo, Buček, Janco, Jakúbek (C), Václav (č6. Vaculík), Mikuš, Nosický (56. Knižka), Štefánek

Štatistiky

Branky

Gól: 39. Haša z 11m

Žlté karty
Janco, Nosický
Červené karty
50. Jakúbek
Počet divákov
205

Komentár

Do stretnutia sme vstúpili aktívnejšie, o prvé ohrozenie brány sa postaral v tretej minúte zo strednej vzdialenosti Hlavatovič, ale s jeho pokusom si Digaňa poľahky poradil. O dve minúty našiel center z pravej strany Hašu, ten tiesnený hosťujúcimi stopérmi nedokázal usmerniť loptu medzi tri žrde. V siedmej minúte našiel Opiela presným centrom z priameho kopu Milotu, z tejto hlavičky taktiež gólovo nezapršalo. Po faule na Nagya sme zahrávali ďalší priamy kop asi z 20-metrov. Náš kapitán sa pokúsil o priame ohrozenie brány, lopta dopadla na vrchnú sieť. V trinástej minúte sa zo strednej vzdialenosti zastreľoval tesne vedľa Tomovič. Po štvrťhodine hry vystrčili rožky aj hostia, Krela vysúval Mikuša, pred ním dobre zasiahol Milota. O dve minúty sme odvrátili loptu len na kopačky Jakúbka, jeho pokus z hranice pokutového územia smeroval našťastie len do pravej žrde Milošovičovej brány. V 22. minúte pohrozil Mášik, jeho pokus vyrazil Digaňa a hosťom následný protiútok prekazil Frimmel. O päť minút prenikal stredom poľa Blažek, dokázal ustáť aj súboj so súperovým hráčom, prihral Hašovi, jeho pokus Digaňa vytesnil len s námahou na rohový kop. Po polhodine hry hlavičkoval v náročnej pozícii Haša, zo záklonu sa mu podarilo poslať loptu oblúčikom len na vrchnú sieť. V 39. minúte sme zahrávali pokutový kop, loptu na biely bod si postavil Haša, ktorý strelou k pravej žrdi otvoril skóre zápasu! Vo zvyšných minútach prvého dejstva sa už skóre stretnutia nezmenilo.

V úvode druhého dejstva sa zastreľoval zo strednej vzdialenosti Krela. Na druhej strane zaútočil po pravom krídle Haša, smeroval loptu na Hollého, ten však na ňu nedosiahol. Z priameho kopu v 51. minúte priamo ohrozil súperovho brankára Haša, odrazenú loptu sa snažil v krkolomnej pozícii poslať na bránu Nagy, ale namieril tesne vedľa. O päť minút sme zaujímavo zahrali štandardnú situáciu, keď na prekvapenie súperových hráčov zvolil Opiela krátku prihrávku na Hašu, jeho pokus však nesmeroval medzi tri žrde. Po hodine hry unikol po pravej strane Opiela, strelu dokázal Digaňa vytesniť. O päť minút vyzval polovysokým centrom Tomovič k hlavičke Nagya, ale lopta presvišťala tesne vedľa. V 68. minúte vystrčili rožky aj hosťujúci futbalisti, dvakrát sa dostal do zakončenia Mikuš, prvý raz jeho pokus vyrazil Milošovič, druhý raz namieril mimo brány. Napriek ojedinelej streleckej príležitosti hostí sme boli stále aktívnejší, do zakončenia sa tentoraz dostal Opiela, lopte však dal rotáciu smerom od brány. V 75. minúte sme dobre zakombinovali, Haša z pravej strany poslal loptu poza hosťujúcu defenzívu, avšak Matić na ňu nedosiahol. Keďže sa v záverečných minútach hostia snažili o vyrovnanie, vpredu sa nám naskytlo viac priestoru, ale náznaky protiútokov sme nedokázali doviesť do úspešného konca. So sezónou 2019/19 sme sa napokon rozlúčili víťazstvom 1:0.