Líšeň prerušila našu víťaznú sériu

MFK Skalica sa stretla v piatom prípravnom zápase s tímom SK Líšeň, na výhru proti Rohožníku sme však nenaviazali
MFK Skalica Domáci
1:3
ŠK Líšeň Brno Hostia


MFK Skalica:

Milošovič - Frimmel, Karlík, Hlavatovič, Pospíšil, Opiela, Nagy, Tomovič, Mášik, Haša, Popovič
Náhradníci: Junas, Hollý, Blažek, Furhauf, Ligas, Milota

ŠK Líšeň Brno:

Vítek - Suchý, Bednář, Neuer, Jeřábek, Krška, Reteno, Jáša, Hanuš, Hladík, Rolínek
Náhradníci: Šustr, Machálek, Černák, Málek, Fau

Štatistiky

Branky

Gól: 56. Haša

Žlté karty
69. min. Filip Blažek
Počet divákov
0

Komentár

Vínna obec na východe Moravy Milotice dnes hostila náš piaty prípravný zápas proti brnenskému klubu SK Líšeň. Nad tímom z MSFL sa nám však nepodarilo vyhrať a odnášame si z Čiech prehru 1:3.

Naša prvá väčšia šanca prišla v 16. minúte, kedy súper fauloval jedného z našich hráčov pri pokutovom území, strelec priameho kopu však ponúknutú šancu nedokázal využiť a lopta mierila vysoko nad brvno brankára hostí. Kombinačne a technicky sme nášho soka prevyšovali, nedokázali sme si však vytvoriť väčšie šance až napokon hráč s číslom 22 Roman Rolínek v 28. minúte strestal Skalicu ďalekosiahlou strelou do šibenice spoza šestnástky. Po inkasovanom góle sme vytrvalo pokračovali v systematickom tlaku na súperovu bránu a poriadnu šancu sme si vytvorili v 31. minúte, kedy gólman hostí zle rozohral a Maťo Nagy sa snažil potrestať jeho zaváhanie, no jeho projektil takmer z polovice ihriska sa len obtrel o pravú tyč. O 11 minút neskôr náš kapitán Opiela pekne odcentroval do malého vápna, pozorná obrana Líšne však aj túto snahu odvrátila, hoci len na roh. Poslednou významnou udalosťou prvého polčasu bola žltá karta pre hráča Líšne Bednářa a rozhodca tak po krátkom nadstavení poslal obe mužstvá do kabín.

Hráči SK Líšeň vleteli do druhého polčasu a zaskočili našu obranu dvoma rýchlimi gólmi z 45. a 49. minúty sa ujali vedenia už 3:0. Naši chlapci však neboli ochotní darovať súperovi nič zadarmo a útočníci pálili jednu strelu za druhou, bohužiaľ tesne mimo svätyne hostí. Streleckú impotenciu Skaličanov prelomil až kanonier Roman Haša, keď v 56. minúte lopta doskákala do brány po tom, čo si skalický ostrostrelec šikovne obhodil brankára hostí. Útočníci hostí dali o sebe znovu vedieť v 61. minúte, kedy jedovatú strelu musel Milošovič parádnou robinsonádou vytlačiť na roh, s ktorým si naša obrana bez váhania poradila. Nasledovalo pár hluchých minút, kedy si ani jeden tím nedokázal vytvoriť väčšiu príležitosť až sa Mário Hollý v 80. minúte ocitol tvárou v tvár brankárovi, ten však jeho strelu vyrazil. Toto bola zároveň posledná šanca nejakým spôsobom skorigovať výsledok a keďže rozhodca nemal žiadny dôvod pridávať nadstavený čas, tak v 90. minúte odpískal koniec zápasu a tímy si tak mohli podať ruky.