Výborný výkon proti Banskej Bystrici nám zaistil 3 body

V 8. kole sa stretli silné mužstvá MFK Skalice a Dukly Banská Bystrica.
MFK Skalica Domáci
3:1
MFK Dukla Banská Bystrica Hostia


MFK Skalica:

Junas - Hlavatovič, Milota, Karlík - Nagy, Mášik, Opiela (K), Frimmel - Blažek (43. Popović), Haša, Šebesta (83. Hollý)

Náhradníci: Milošovič, Tomović, Popović (43.), Hollý (83.), Fruhauf, Švrček

MFK Dukla Banská Bystrica:

Nôta - Tóth, Gaško, Vaščak, Starší, Snitka, Polievka, Prikryl, Migala, Willwéber
Náhradníci: Krejčí, Straka, Pohánka, Hrudkay, Dolný, Kolláti, Holub

Štatistiky

Branky

Góly: 11. Haša, 27. Blažek, 65. Popović - 82. Starší

Žlté karty
51. Polievka, 86. Willwéber
Počet divákov
455

Komentár

Sobota sa v Skalici niesla v znamení silného dažďa a futbalového sviatku, o ktorý sa postarali tímy Skalice a Banskej Bystrice. 

Náš prvý strelecký pokus prišiel už v 4. minúte z kopačky Filipa Blažka, jeho tvrdá strela však nezamierila medzi tri tyče. O pár minút na to prišla obrovská chyba hostí a po faule hráča Dukly sa ujal rozohrávky priameho kopu zhruba z 25 metrov Roman Haša. Ten zas a znova potvrdil, že je v streleckej fazóne, pretože jeho technická strela skončila v dolnom rohu brány hostí. Prvý polčas sme boli jednoznačne pri chuti a potvrdil to aj Marek Frimmel, ktorý vyviezol loptu po strane a presným centrom našiel v šestnástke Dana Šebestu. Ten si loptu spracoval a ponúkol šancu Hašovi navýšiť vedenie na 2:0, v obkľúčení obrancov Bystrice však jeho strela zamierila tentoraz len tesne nad bránu. Minútu na to rozbehol akciu stredom ihriska Filip Blažek, ten sa preštrikoval cez viacerých hráčov nášho súpera a prihrávkou hľadal opäť Hašu. Náš kanonier si všimol zlého postavenie gólmana a pokúsil sa ho prelobovať no opäť chýbali centimetre aby si lopta našla cestu do brány.  Banská Bystrica v prvom polčase hrozila prakticky len z rohových kopov, no tie naša pozorná obrana vždy odrazila. 
Naša chvíľa prišla v 27. minúte, kedy sa do protiútoku dostal Dano Šebesta a potiahol loptu od polovice ihriska až po šestnástku, kde si zaseknutím vytvoril priestor pre prihrávku, ktorá mierila na Filipa Blažka, ten sa už ocitol tvárou v tvár brankárovi a klinicky presnou strelou do dolného rohu na bližšiu žrď druhý krát prekonal brankára hostí. Prvý polčas priniesol ešte dva strelecké pokusy, najprv od Mareka Frimmela, ktorému pozíciu pripravil Opiela, no túto strelu brankár dokázal vyraziť a v 35. minúte sa Haša pokúsil lišiacky prekonať Júliusa Nôtu a síce tento pokus zdvihol divákov zo sedadiel, lopta nakoniec letela mimo bránu. Posledným kľúčovým momentom prvej polovice hry bolo zranenie strelca druhého gólu Filipa Blažka, ten si privodil ľahký výron a v 43. minúte bol nútený striedať a na krídlo tak miesto neho naškočil Mihajilo Popović. 

Prvou pamätnou akciou druhého polčasu bol teatrálny pád Polievku v našom pokutovom území, rozhodca však jeho plán vypýtať si penaltu prekukol a strelcovi z Banskej Bystrice udelil žltú kartu. O dve minúty na to, v 53. minúte, sa v šestnástke dostal ten istý hráč k streleckému pokusu, skvelý Junas však tvrdú strelu banskobystrickej sedemnástky dokázal skrotiť. Hostia motivovaní zvrátiť stav zápasu v svoj prospech búšili do nášho brankára a obrany, dôkazom toho bola aj ďalekonosná strela z 30 metrov, ktorá pred Maťom Junasom skočila a tak ju zvládol len vyraziť. K dorážke si zbiehal jeden z hráčov Bystrice, no pohotový Junas bol pri lopte skôr a nedal tak útočníkovi žiadnu šancu. V prvých pätnástich minútach druhého polčasu sme sa hlavne bránili, to dávalo však možnosť našim hráčov vyrážať do protiútokov. Jeden z takých viedol v 57. minúte kapitán Opiela, rozhodca však slušne sa rodiacu akciu zastavil kvôli ofsajdu. V 64. minúte strelou spoza šestnástky preveril pozornosť brankára Mášik. Ten sa blysol pekným pokusom a brankárovi neostávalo nič iné len strelu vyraziť na roh. Do centrovanej lopty sa v 65. minúte oprel Popović a zvýšil tak vedenie Skalice už na 3:0. 
Banská Bystrica mala očividne nacvičené signály z rohových kopov a štandardných situácií, ktoré sa vyskytli v okolí šestnástky, naši stopéri Milota, Karlík a Hlavatovič si však poradili s každým jedným takýmto pokusom. V 82. minúte však Banská Bystrica predsa len vsietila, keď sa v skrumáži v šestnástke najlepšie zorientoval hráč s číslom 8 a strelil gól na 3:1. V závere zápasu mal ešte obrovskú šancu Mário Hollý, ktorý vystriedal Dana Šebestu v 83. minúte, no jeho strela z výbornej pozície v šestnástke mierila vysoko nad bránu. Toto bola zároveň posledná šanca v zápase a my sme tak prerušili víťaznú sériu Banskej Bystrice a predĺžili našu neporaziteľnosť doma na 5 zápasov a celkovo sme neprehrali už 6 ligových zápasov v rade! Ohlasy trénerov

Jozef Kostelník, tréner MFK Skalica: "Na ťažkom teréne sa hral kvalitný futbal a dokázali sme poraziť Bystricu, ktorá šesť zápasov po sebe vyhrala, mali sme výborný prvý polčas, v ktorom sme dali dva góly a vytvorili si ďalšie šance. V druhom polčase bola Bystrica viac na lopte a dostali nás trošku pod tlak ale my sme dali dôležitý tretí gól a ubojovali sme to a získali dôležité tri body."
"Skúšame hru na troch stopérov, dnes to bolo druhý krát a vedie nás k tomuto rozostaveniu typológia hráčov, ktorých máme v kádri."