Futbal opäť plakal

9.kolo II.ligy

FK Dubnica nad Váhom Domáci
2:1
MFK Skalica Hostia


FK Dubnica nad Váhom:

Digaňa – Štefánek, Václav, Knižka, Janco – Čulik, Vujošević, Kuzma, Vaculík – Pleva (K), Švec
Náhradníci: Kolena, Levai, Párkaň, Hundák, Gašpar, Dávidík, Petro

MFK Skalica:

MFK Skalica: Junas – Hlavatovič, Milota, Karlík (43. Popović) – Nagy, Opiela (K), Mášik, Frimmel – Šebesta, Haša, Blažek

Náhradníci: Milošovič, Fruhauf, Pospíšil, Hollý, Švrček, Popović, Tomovič

Štatistiky

Branky

Góly: 16. Vujošević (P), 85. Štefánek (P) – 53. Blažek

Žlté karty
38. Kuzma, 59. Čurik, 64. Pleva – 39. Junas, 90. Blažek
Červené karty
84. Frimmel
Počet divákov
720

Komentár

Hlavnými aktérmi zápasu v Dubnici sa však namiesto hráčov stali rozhodcovia, ktorí hrubým spôsobom ovplyvnili zápas v prospech MFK Dubnica, menovite hlavný Andrej Chromý, 1. asistent Peter Čajka, 2. asistent Tomáš Tůma. Aktívny 1. asistent v 14. minúte odmával pokutový kop, za hru rukou, aj keď hlavný, ktorý stál v bezprostrednej blízkosti to nevidel. V 84. minúte títo rozhodcovia neoprávnene rozhodli v neprospech Skalice, odpískaním penalty z nášho pohľadu nafilmovaného pádu hráča domácich a udelením červenej karty Marekovi Frimmelovi, pričom päť minút skôr „prehliadli“ situáciu na opačnej strane, keď zákrok na Daniela Šebestu bol jednoznačne v pokutovom území súpera a mali sme zahrávať pokutový kop my, ale hl. rozhodca vytiahol zákrok pred šestnástku. A treba sa pozrieť, do akej vzdialenosti nechal postaviť múr. Ďalších zákrokov na našich hráčov, ktoré zostali nepovšimnuté od tejto trojice arbitrov bolo ďaleko viac.

Vyzývame kompetentných, aby sa seriózne zaoberali zlyhaniami rozhodcov. Len takýmto spôsobom dokážeme prinavrátiť dôveru nášmu futbalu. Do Dubnice cestovali aj naši verní priaznivci, ktorí zostali po stretnutí rozčarovaní. Všetci sa tvárime, že bojujeme o priazeň fanúšikov, ale takýmto spôsobom ju však strácame...

Financovať fungovanie klubu v slovenských podmienkach nie je lacný špás. Investujeme do neho nemalé prostriedky. Tréneri, hráči, realizačný tím a v neposlednom rade fanúšikovia doň vkladajú svoje srdce a schopnosti. Nie je možné, aby bola takýmto spôsobom dehonestovaná naša snaha športovo sa pobiť so súpermi na ihrisku.

Týmto sa obraciame na prezidenta Slovenského futbalového zväzu pána Kováčika, aby sa vážne zaujímal o podobné previnenia a aj svojou autoritou prispel k transparentnému vyvodeniu dôsledkov.

Počas nášho pôsobenia v slovenskom futbale sme dokázali viackrát prehltnúť horkú pilulku s vedomím, že chyby sú súčasťou života. Chceme však vidieť snahu kompetentných eliminovať takéto pochybenia a transparentne sa s nimi vysporiadať.

Pýtame sa preto: „Kto je za tým, kto to riadi, kto je schovaný za oponou celého tohto divadla?“