Z Horehronia odchádzame bez bodového zisku

Prvé jarné kolo nám prisúdilo súpera zo stredného Slovenska. Z Podbrezovej si odvážame prehru 0:1.

FK Železiarne Podbrezová Domáci
1:0
MFK Skalica Hostia


FK Železiarne Podbrezová:

Ludha – Kováčik, Ďatko, Štefánik (65. Pastorek), Paraj, Pajer, Chvátal, Zachara, Špyrka, Pribula (C) (71. Galčík), Trapanovski

MFK Skalica:

Junas – Ranko, Hric, Hlavatovič, – Nagy, Opiela (C), Mášik (82. Hollý), Frimmel – Haša, Šebesta (70. Šulc), Blažek (70. Popović)

Štatistiky

Branky

Gól: 22. Pribula

Žlté karty
Trapanovski, Paraj
Počet divákov
396

Komentár

V úvode sa tímy nedostali do výraznejších príležitostí. Na sklonku siedmej minúty vyslal center z pravej strany Nagy, lopta sa dostala k Blažekovi, ktorý však nebol v ideálnej pozícii a neohrozil Ludhu. O desať minút neskôr sme boli svedkami prvého rohového kopu, bezprostredné nebezpečenstvo sme síce odvrátili, ale odrazu sa pokúsil Pajer o ďalekonosný pokus. Junas bol pripravený. Do vedenia šli domáci v 22. minúte, Špyrka sa na ľavej strane uvoľnil cez dvoch protihráčov, prihral za seba do vnútra pokutového územia a akciu úspešne zakončil gólom Pribula. O 120 sekúnd sme mohli vyrovnať, Šebesta obišiel Ďatka, na zadnej žrdi našiel Frimmela, jeho pokus však mieril mimo troch žrdí. Pred uplynutím pol hodiny hracieho času vyzval Opiela k zakončeniu Hašu, s loptou smerujúcou do pravého rohu brány si Ludha poradil. Šesť minút pred koncom prvého dejstva hlavičkoval po Opielovom priamom kope Ranko len do rukavíc domáceho brankára. V 44. minúte sa po dobrej práci Nagya dostal k lopte Šebesta, jeho center pred Blažekom odvrátil na rohový kop jeden z domácich stopérov.

Do druhého dejstva sme vstúpili veľmi aktívne, napríklad v 51. minúte mohol gólovo korunovať snahu Hlavatovič, z voleja namieril mimo brány. Po hodine hry potiahol loptu po pravom krídle Zachara, akciu ukončil dôrazným zákrokom Junas. O minútu sa rútil dopredu Blažek, ale ručnú brzdu zatiahol Paraj. Z následného priameho kopu namieril Haša loptu pod brvno, kde bol pripravený Ludha. Na druhej strane vysunul Ďatko po ľavej strane nabehnutého Pribulu, v pokutovom území odvrátil nebezpečenstvo Hlavatovič. Po peknej kombinácii sa v 70. minúte dostal k zakončeniu Frimmel, odrazenú loptu nedokázal usmerniť medzi tri žrde Šebesta. O štyri minúty sme boli svedkami zaujímavej situácie najskôr na našej strane, keď sa neúspešne snažili zakončiť Nagyov center Popović a Haša. Na druhej strane sa rútil na Junasa domáci Pastorek, ale na nášho brankára nevyzrel. Štyri minúty pred koncom predĺžil priamy kop Šulc, ale Hlavatovič v ťažkej pozícii nedokázal dôraznejšie zakončiť. Šulc sa dostal k hlavičke aj po následnom rohovom kope, Ludha predviedol výborný zákrok. Už v nadstavenom čase smerovala lopta po hlavičke Hlavatoviča do rukavíc domáceho brankára. Záverečný tlak k vyrovnaniu neviedol, z Horehronia odchádzame bez bodového zisku.

Najbližšie sa predstavíme pred našimi priaznivcami v sobotu 14. marca, keď od 17. hodiny privítame Poprad.