So Slovnaft Cup-om sme sa rozlúčili prehrou v Trenčíne

V rámci osemfinále Slovnaft Cup-u sme sa stretli s AS Trenčín.

AS Trenčín Domáci
4:0
MFK Skalica Hostia


AS Trenčín:

Chudý – Šulek, Kleščík, Skovajsa, Julien – Abdul, Koolwijk, Roguljić (78. Lamine) – Osman, Depetris (C) (65. Čataković), Van Kessel (70. Corryn)

MFK Skalica:

Milošovič – Nagy, Hlavatovič (C), Popović – Švrček, Tomovič, Frimmel – Blažek (76. Pospíšil), Haša (79. Frϋhauf), Mášik – Šebesta (76. Hollý)

Štatistiky

Branky

Góly: 37. a 69. Roguljić, 46. Bukari, 89. Skovajsa

Žlté karty
Koolwijk, Čataković - Tomovič
Počet divákov
913

Komentár

Rozhodcovia: B. Marhefka – T. Vorel, M. Súkeníková

Po roku sme nastúpili v rovnakej fáze pohárovej súťaže opäť proti AS Trenčín. Po úvodných oťukávajúcich minútach sa o prvý strelecký pokus pokúsil vo štvrtej minúte Bukari, ale namieril vedľa pravej žrde. V siedmej minúte sme mohli ísť dopredu, vzadu však dobre zapracoval Skovajsa, následná útočná akcia domácich sa dostala až k Roguljućovi, no jeho pokus smeroval na pripraveného Milošoviča. V 14. minúte si vypýtal faul Blažek, následný priamy kop rozohral Frimmel, loptu smerujúcu na zadnú žrď vyboxoval Chudý na rohový kop. Z následnej štandardnej situácie sme mohli gólovo udrieť, Popovićova hlavička však preletela tesne vedľa brány. Na druhej strane trielil po ľavom krídle dopredu Van Kessel, ale Švrček ho tesne bránil a odvrátil na rohový kop. V 20. minúte sa Bukari snažil vysunúť Depetrisa, ale pred ním odkopol Nagy. V 29. minúte si Šulek pekne narazil so Zubairom, trenčiansky obranca namieril tesne vedľa. O dve minútky zo strednej vzdialenosti zakončoval Keston, Milošović vyrazil na rohový kop. Prvý raz sa menilo skóre v 37. minúte, útočnú akciu začala dvojica Zubairu – Bukari, na jej konci bol Roguljič, ktorý na hranici pokutového územia strelou z prvej prekonal Milošoviča. Po 40 minútach hry strelec trenčianskeho prvého gólu prihral do sľubnej príležitosti Bukarimu, ale jeho pokus naša defenzíva zblokovala.

Hneď v prvej minúte druhého dejstva sa dostali domáci do dvojgólového vedenia, presnou hlavičkou sa prezentoval Bukari. V 49. minúte sa snažili niečo s nepriaznivým stavom spraviť Haša so Šebestom, druhý menovaný sa však ocitol v postavení mimo hry. V 55. minúte vyslal Hlavatovič diagonálny pas na Frimmela, ten sa snažil nájsť centrom do pokutového územia svojich spoluhráčov, avšak prvý pri lopte bol Kleščík. Na druhej strane šiel do otvorenej obrany Roguljić, pred ním dobre zasiahol Nagy s Hlavatovičom. Po hodine hry zahrával Tomovič priamy kop, Chudý vyboxoval do bezpečia. Na druhej strane sa rútila dopredu dvojica Van Kessel-Bukari, druhý menovaný si však nespracoval ideálne loptu a prvý pri nej bol Milošovič, dobre čítajúci hru. Našu azda najväčšiu príležitosť mal Šebesta, rútil sa z pravej strany do pokutového územia, jeho strelecký pokus však Chudý dokázal zneškodniť. V 68. minúte sa pokúsil o rýchlu kombináciu Frimmel s Mášikom, lopta sa dostala až k Hašovi, ale ten nezvolil efektívne riešenie. O minútu sa pokúsil o nožničky Haša, následný rohový kop odvrátil do bezpečia Kleščík. Na druhej strane sa domáci tešili v 69. minúte z tretieho presného zásahu, Bukari získal loptu, nezištne prihral voľnému Roguljićovi, ktorý už nemal problém skórovať. Bukari mal v 71. minúte ďalšiu možnosť na skórovanie, ale Milošović bravúrne zasiahol. V 84. fauloval Koolwijk na hranici pokutového územia Frϋhaufa, do lopty sa oprel Frimmel, tá však preletela nad Chudého bránu. Skóre stretnutia na 4:0 pečatil po rohovom kope Skovajsa.