FOTO: V zápase k storočnici tesná prehra

V slávnostnom zápase Skalica po dobrom výkone podľahla Slovanu tesne 0:1

MFK Skalica Domáci
0:1
ŠK Slovan Bratislava Hostia


MFK Skalica:

Junas – Švrček, Ranko, Blažek, Kollár, Nagy (76. Mader), Hollý, Šebesta (72. Stromczek), Šulc (67. Škovran), Mizerák, Horodník (79. M. Lichý)

ŠK Slovan Bratislava:

I. polčas: Šulla – Pauschek, Apau, Božikov (36. Bajrič), Lovat – de Kamps, Rabiu – Čavrič, Strelec, Ratao – Medved

II. polčas: Ružinský – Medveděv, Abena, Bajrič, Vernon – Petrák, Nono – Daniel, Rigo, Moha - Ožbolt

Štatistiky

Branky

 9. Lovat

Žlté karty
Slovan - Ratao, de Marco; Skalica - Blažek
Počet divákov
680

Komentár


Pred zápasom odovzdal generálny manažér ŠK Slovan I. Kmotrík ml. vedeniu MFK Skalica pamätný dres a knihu. V 9. min po pravom krídle prenikol Čavrič a následne sa lopta cez de Kampsa dostala k Lovatovi, ktorý strelou k žrdi otvoril skóre. O pár minút neskôr sa po kolmici do šestnástky k zakončeniu dostal Medved, ale brankár Junas včasným vybehnutím zabránil gólu. V 18. min. po rohovom kope vznikla skrumáž pred bránkou Slovana, posledný sa k lopte dostal Horodník, ale mieril vedľa. Po prienikovej prihrávke sa k lopte dostal Medved, Junas situáciu prečítal, vybehol a zakončenie zneškodnil. O chvíľu na to loptu potiahol Švrček, od neho sa lopta dostala k Šulcovi, ten mieril vedľa. Na opačnej strane centroval Lovat a Medvedovu hlavičku reflexívne vytesnil Junas. Vo zvyšku polčasu sa hra prelievala zo strany na stranu, oba tímy mali náznaky šancí. V závere nad bránu Slovana hlavičkoval Šulc.

V 49. minúte po kombinácii Slovana pred šestnástkou zakončoval nad bránu Petrák. V 50. minúte sa individuálne preštrikoval k zakončeniu Moha, nemieril však presne. V 55. min dvojica Šebesta - Kollár bola v náznaku protiútoku, ktorý zastavila obrana súpera. O 5 minút neskôr spoza šestnástky nádejnou prízemnou strelou zakončoval Mizerák, lopta tesne minula bránu. V 62. min. sa do lopty po rohovom kope oprel Erik Daniel, ale prudká strela letela nad. V 77. minúte zakončoval zblízka Erik Daniel, strelu zastavil Junas. Následne po rohovom kope Bajrič hlavičkoval mimo bránu. V 81. minúte vyslal strelu asi z 30 metrov Stromczek, brankár Slovana pokus skrotil. V 84. minúte naši Slovan zatlačili až napokon nebezpečnú strelu vyslal Lichý, brankár Ružinský ju vytesnil. O 3 minúty neskôr na opačnej strane po centri hlavičkoval de Marco. Do konca zápasu sa už stav nezmenil a tak zápas skončil tesnou prehrou 0:1.
Ohlasy trénerov

Jozef Kostelník:

„V prvom rade som rád, že k nám prišiel Slovan, že sme si mohli s takým mužstvom zahrať. V prvom polčase bolo vidieť na našich chlapcoch ešte trochu nervozity, ale v druhom polčase už to bolo dobré a škoda, mali sme tam niektoré šance, ktoré sme mohli využiť a mohli sme dať gól. Videl som tam veľa pozitívnych vecí a hlavne s výsledkom sme spokojní. Nové posily ( Horodník, Škovran, Stromczek,... – pozn.) si svoje úlohy splnili a myslím, že ukázali, že budú platnými hráčmi v našom mužstve. Nálada pred prvým zápasom s Petržalkou je dobrá, dnes sme ukázali dobré veci a máme ešte týždeň prípravy na prvý zápas takže sa pripravíme, a verím, že novú sezónu začneme pozitívnym výsledkom.“