Aj posledný domáci duel sme vyhrali a doma nestratili ani bod

Domácu stopercentnú bilanciu sme potvrdili aj v poslednom domácom stretnutí, ktoré sme s Trebišovom zvíťazili 2:0.

MFK Skalica Domáci
2:0
SLAVOJ Trebišov Hostia


MFK Skalica:

Junas – Švrček, Lipták, Szöcs, Mizerák – Tomovič, Hlavatovič – Ondriš, Sombat – Majtán, Jakubek

SLAVOJ Trebišov:

Giertl – Kražel, Mujković (53. Pe. Šuľák), J. Kolbas, Lopez Junior, Jacko, Starosta, Vajs, Osmanović (19. Pa. Šuľák), Ruskovský, Vojtek (85. Cekaj)

Štatistiky

Branky

14. Majtan (11m), 50. Ondriš

Žlté karty
6. Lipták - 8. Starosta
Počet divákov
358

Komentár

Rozhodcovia: Čiernik –Poracký, Vician

Do súpera sme sa v pozmenenej zostave pustili aktívne a už v úvode sa do dobrej šance dostával Ondriš, ale obrana ho dokázala ubrániť. O pár minút pohrozili aj hostia a Lipták zabránil šanci iba za cenu žltej karty. V závere prvej štvrťhodiny sme sa dočkali úvodného gólu, keď obrana hostí v šestnástke faulovala Majtána, ktorý nariadený pokutový kop aj premenil. Po góle sa hra mierne upokojila a k ďalšej šanci sme sa dočkali až v 27. minúte, keď Ondriš spoza šestnástky prestrelil. V 29. minúte mal druhý gól na hlave Majtán, ale jeho pokus mieril tesne vedľa. V 38. minúte sa k prvej šanci dostali hostia, ale Starostova hlavička mierila nad. V 41. minúte pálil Sombat, ale bol z toho iba roh. V 42. minúte ešte pohrozil z ďalšieho rohu Jakubek, ale jeho hlavička išla mimo.

Úvod druhej časti zachytil našich hráčov pri chuti a už v 50. minúte sa dočkali odmeny. Po kombinačnej akcii Tomovič našiel na hranici päťky Ondriša, ktorý sa uvoľnil cez obrancu hostí a otvoril si strelecký účet medzi mužmi. V 55. minúte potiahol po pravej strane Sombat, našiel v šestnástke Tomoviča, ale jeho strele chýbala prudkosť. V 57. minúte sa po centrovanej lopte dostal do akcie aj Junas a po jeho vyrazen neprestrelil obranný val hosťujúci Pavol Šuľak. V 58. minúte sa vyznamenal junas, ktorý reflexívne vyrazil volej Juniora. Po hodine hry vyskúšal majtán strelecký pokus z väčšej diaľky, ale mieril nad. V 66. minúte zahrozili aj hostia, ale strelu Jacka vytlačil Junas na roh. V 68. minúte musel kvalitný zákrok vytiahnuť hosťujúci Giertl, ktorý vytlačil delovku Hlavatoviča na rohový kop. Z neho pálil Szöcs a brankár Slavoja mal čo robiť, aby vyrazenú loptu stihol skôr ako dobiehajúci Majtán. V 75. minúte sa pokúsil o strelu Tomovič, ale nemieril presne. Podobne nepresne mieril v 76. minúte aj hosťujúci Jacko. V nasledujúcich minútach sa hralo už viac medzi šestnástkami a šancí bolo poskromne. Až v 88. minúte bol blízko ku gólu aktívny Szöcs, ale po centri Mizeráka jeho hlavička skončila nad bránou.Ohlasy trénerov

Jozef Kostelník (tréner MFK Skalica): “Vedeli sme, že náš čaká nepríjemný súper, ktorý je dobre organizovaný v defenzíve. Uhral bezgólovú remízu v Poprade, domácich do šanci v zápase nepustili. Som rád, že sme zvládli tento zápas, príležitosť dostali hráči, ktorí toho v poslednom čase odohrali menej. Po zápase máme tri zápisy do klubovej kasy - Tomáš Majtán, Jakub Ondriš gól a Martin Junas čisté konto. Je to naše siedme víťazstvo po sebe, domáce už pätnáste v sezóne. Som hlavne rád, že chlapci pristúpili k zápasu zodpovedne.