Hetrik Hašu zariadil víťazstvo so Spišskou Novou Vsou

V domácom stretnutí so Spišskou Novou Vsou sme zvládli úlohu favorita a získali tri body.

MFK Skalica Domáci
4:0
FK NOVES Spišská Nová Ves Hostia


MFK Skalica:

Fišan – Švrček, Majerník (C), Szöcs, Mizerák, Sombat (73. Majtán), Opiela (57. Tomovič), Šebesta, Hlavatovič, Haša, Dolný (76. Jakubek)

FK NOVES Spišská Nová Ves:

Huszárik – Baranyi, Lazarus, Sedláček (C), Kunzo, Zekucia (90. Kačír), Kováč, Sirko, Ferenc, Šoltés (86. Mazúr), Reľovský (46. Martinko)

Štatistiky

Branky

Góly: 9. Dolný, 45., 84. a 88. Haša

Počet divákov
412

Komentár

Rozhodcovia: Gemzický – Poláček, Zemko, 412 divákov.

Skaličania sa do svojho súpera pustili aktívne, dokázali si vytvoriť tlak, ale niekoľkokrát ich zastavilo postavenie mimo hry. Ale v 10. minúte to už domácim vyšlo, Sombat si zbehol po pravom krídle, poslal prudkú loptu do šestnástky a Dolný nemal problém otvoriť skóre. Aj v ďalšom priebehu sme si udržiavali aktivitu na našich kopačkách a hostia sa len ojedinele dostávali na našu polovicu. Najviac vzruchu v našej šestnástke priniesla 29. minúta, keď po súboji zostal ležať hosťujúci hráč a rozhodca mu za simulovanie ukázal žltú kartu. V ďalšom priebehu sme už opäť pevne prevzali opraty do svojich rúk a pripravili si niekoľko nádejných situácií. Najväčšiu mal Haša v 40. minúte, keď jeho strelu z námahou vytesnil hosťujúci Huszárik. Čo sa Hašovi nepodarilo vtedy, podaril osa mu v samom závere polčasu, keď si nabehol na center Sombata, ktorý premenil na druhý presný zásah a podobne ako s Pohroním strelil gól do šatne.

Aj druhý polčas sme začali aktívne, ale Dolný mieril nad a Hlavatoviča prihrávka nenašla voľného Hašu. V 50. minúte sa k strele dostal striedajúci Martinko, ale Fišan bez problémov kryl. O minútu neskôr po centri Švrčka mieril mimo Šebesta. V 61. minúte bol blízko ku gólu Szöcs, ale v gólovej príležitosti ho zastavilo postavenie mimo hry. V 65. minúte vyšla kombinačná akcia, na ktorej konci bol Haša, ale jeho strela z hranice šestnástky nemala presnosť. V 68. minúte dostal výbornú loptu Hlavatovič, obišiel si aj gólmana, ale z uhlu trafil iba žrď. Ďalšiu veľkú šancu mal Hlavatovič v 72. minúte, keď sa na polovici výborne uvoľnil Haša, vyslal po strane Sombata, ktorý našiel Hlavatoviča, ale ten sklzom nedokázal loptu presne usmerniť. V 81. minúte centroval Mizerák, ale striedajúci Jakubek hlavičkoval mimo. V 84. minúte sa lopta dostala k Hašovi, obrana ustupovala a tak sa skalický útočník rozhodol vystreliť a bol z toho tretí presný zásah. Haša bol aj naďalej pri chuti a po jednom z rohov sa k nemu dostala lopta a aj s pomocou teče súpera dovŕšil hetrik.