Jihlave sme nedopriali víťaznú generálku

Junas – Švrček (3. Milota), Popović, Hlavatovič, Pospíšil, Opiela (87. Hollý), Nagy, Frimmel, Mášik (65. Kovaľ), Matić, Haša

Góly: 78. Šulc - 28. Haša, 84. Frimmel

Počet divákov
0

Komentár

Na lavičku sa posadil v Jihlave aj Filip Tomovič, ktorý sa minulý týždeň zapojil po zranení kolena do plnohodnotného tréningu. Zápas sme začali aktívnejšie. Najskôr sa dostal do šance Haša, ale na brankára Vejmolu ešte nevyzrel. Do vedenia sme sa dostali v 28. minúte. Na konci pekne zahraného priameho kopu bol Haša. Keď v závere prvého dejstva zaznela za Junasom pravá žrď, bolo zrejmé, že po 45 minútach odídeme z ihriska s jednogólovým vedením. Po hodine hry sme sa dostali do brejkovej situácie, ale Matić zakončil tesne nad. V 78. minúte usmernil Šulc loptu strelou spoza pokutového územia a vyrovnal na 1:1. Šesť minút pred koncom riadneho hracieho času nás poslal do vedenia Frimmel, keď využil krásny pas naprieč ihriska. Jihlave sme víťazstvo v generálke na ostrú súťaž nedovolili, domov odchádzame s víťazstvom 2:1.

Ohlasy trénerov

Jozef Dojčan, tréner Skalice: „Prvý polčas sme boli veľmi disciplinovaní, už v prvých minútach sme pohrozili, keď musel po našom samostatnom úniku zasahovať brankár domácich. Avšak prvé dejstvo má aj čiernu bodku, keď musel už po troch minútach hry striedať zranený Lukáš Švrček. Po rýchlom prestriedaní sme museli preskupiť zostavu. V druhom dejstve boli o trošku aktívnejší domáci, my sme ich držali v pohotovosti najmä nebezpečnými kontrami. Z nevinnej akcie Jihlava vyrovnala, ale o pár minút sme po peknej prihrávke Lukáša Opielu a nábehu Mareka Frimmela kontrovali víťazným gólom. Chýbal Šebesta a Blažek, ktorý má črevnú virózu, ale musím pochváliť chlapcov, lebo ich výborne zastúpili. Na prírodnom trávniku sme predviedli kompaktný výkon, stále však máme na zreteli, že ide len o prípravu a týmto víťazstvom sa nemienime uspokojiť.“