MFK Skalica - MŠK Žilina "B" 1 : 1 (0:1)

Kvalitný zápas skončil nerozhodne.
MFK Skalica Domáci
1:1
MŠK Žilina B Hostia


MFK Skalica:

Pavličko - Hlavatovič, Majerník(c), Konečný, Mizerák - Švrček(75´Milunovič), Neoveský, Lipták, Hruška(76´Ulrich) - Človečko - Jakubek (80´Šebesta)

Štatistiky

Počet divákov
700
Najlepší hráč zápasu
Človečko

Komentár

Netradične v Nedeľu 21.8.2016 o 16,30 hod sme privítali na našom ihrisku kvalitného súpera zo Žiliny. Nebol to len tradičný majstrovský zápas, ale mal aj iný rozmer, nakoľko slávnostne bola primátorom mesta Skalica Ing. Ľudovítom Barátom otvorená novo vybudovaná tribúna, ktorá bola aj vysvätená Skalickou katolíckou farnosťou. No nebola to je jediná slávnosť v tomto zápase, následne vedenie klubu MFK Skalica na čele s predsedom predstavenstva Ing. Petrom Bartošom, členom predstavenstva Dis.Art. Petrom Gulom a generálnym manažérom klubu Jozefom Rosom poďakovali už bývalému hráčovi nášho klubu Petrovi Vaškovi za jeho dlhoročnú reprezentáciu klubu, za výkony ktoré pre tento klub odvádzal a bol v klube pri jeho najväčších úspechoch. Nedá nám nespomenúť, keď ako kapitán mužstva priviedol mužstvo do II.ligy a následne sa veľkou mierou ako hráč podieľal na postupe do Fortuna ligy. Za toto patrí ,,Vajcovi" ešte raz veľké ĎAKUJEM !!!


Na tento zápas si našlo cestu 701 platiacich divákov a určite neľutovali, že navštívili tento zápas. Zápas mal opatrnejší úvod, no ako prvý sa do šance dostali hostia zo Žiliny a táto šanca bola ihneď aj gólová, keď v 15.minúte sa strelou presadil Haskič a bolo 0:1. Zápas mal následne rýchle tempo a hostia mali viac z hry, no naši chlapci sa snažili preniknúť po stranách k súperovej bráne no vždy z toho vyťažili maximálne roh. Dostávali sme sa viac a viac do hry a držali hru na polovici súpera. Žilina v polovici prvého polčasu následne dobre prenikla po našej pravej strane do šestnástky no ich strela bola zablokovaná na roh. Hostia sa snažili držať loptu na svojich kopačkách no ich náhla strata nás dostala do šance, kedy z 20 metrov skúšal vystreliť Človečko, no jeho strela išla len vedľa brány hostí.Hostia sa ocitli v šanci v 40.minúte, no ich dorážka bola zblokovaná a loptu si do rukavíc ukryl náš brankár. Polčas tak skončil v prospech hostí 0:1.

Začiatok druhého polčasu sa odohrával zväčša v strede ihriska. Do prvej šance sa mohol dostať Hruška v 54. minúte, no v koncovke zaváhal a následne zakončenie Hlavatoviča išlo len nad. V 55. minúte skúšal volej Jakubek, no loptu zle trafil. Postupne sme sa dostávali do hry a snažili sme sa na nášho súpera vyvinúť tlak, čo sa aj podarilo a tento tlak sme využili v 58. minúte na vyrovnanie, keď z 18 metrov vystrelil netradične ľavou nohou Ondrej Neoveský a lopta skončila v sieti a bolo vyrovnané 1:1. Po góle sme prebrali iniciatívu hry my a ďalšiu šancu sme mali v 66. minúte no strela z otočky Jakubka išla len do náruče brankára hostí. V 69. minúte sme sa dostali do obrovskej šance po kombinácii Švrček, Jakubek, no prvý menovaný z blízky zakončoval len do brankára hostí, ktorý zachránil týmto zákrokom čistý gól. Šancu na skórovanie sme mali aj z priameho kopu, no ten Ondro Neoveský kopol málo razantne a brankár hostí túto jeho strelu po zemi do stredu brány ľahko chytil. Po našej chybe v 74. minúte našťastie hráč hostí z 11 metrov pálil len nad našu bránu. Brankár hostí Dominik Holec sa zasa vyznamenal, keď po našej štandartke z ľavej strany a po hlavičke Konečného zasa gólu zabránil a loptu chytil. Na súpera sme v poslednej desaťminútovke vyvinuli veľký tlak, no hlavička Jakubka v 79. minúte išla len nad. Obrana Žiliny odolávala nášmu tlaku. Človečko dobre prenikol do šestnástky hostí z pravej strany no jeho strela skončila v náručí pozorného brankára hostí. No následne čistý gól Luba Ulricha, ktorý predbehol obrancu hostí a zakončil z ľavej strany k pravej tyči zastavil až postranný rozhodca pre údajný ofsajd, no všetci diváci sa tomu čudovali a možno aj hostia, že rozhodca hru zastavil pre ofsajd. Hostia zo Žiliny silné záverečnému tlaku odolali a zápas tak skončil nezhodne 1:1.Ohlasy trénerov

,, Som rád, že vedenie klubu MFK Skalica mi touto cestou poďakovalo, moje rozhodnutie skončiť v Skalici sa nerodilo ľahko, ale z rodinných dôvodov som sa rozhodol nepokračovať. Zažili sme tu s chlapcami veľa pekných chvíľ, na ktoré budeme určite dlho spomínať a určite, keď bude čas a budem na štadióne tak budem chlapcom fandiť. Dnes k zápasu by som povedal len krátko, myslím si že zaslúžená remíza, treba uznať silu súpera hlavne v 1.polčase. Škoda, že v závere sa nepodarilo chlapcom streliť víťazný gól, ale zápasov je ešte veľa a tak budem držať palce. :-) "

takto nám opísal svoje pocity už bývalý hráč Skalice Peter Vaško z dnešného poďakovanie a takisto krátko nám zhodnotil i zápas.
Ďakujeme "Vajco" a prajeme veľa štastia a hlavne zdravia tebe a tvojej rodinke.