MŠK Fomat Martin - MFK Skalica 0 : 3 (0:3)

O výhre sme rozhodli v prvom polčase.
MŠK Fomat Martin Domáci
0:3
MFK Skalica Hostia


MFK Skalica:

Čikoš-Pavličko - Švrček, Lipták, Ulrich (83. Vrábel), Hlavatovič, Neoveský, Mizerák, Milunović (71. Jakubek), Majerník(c), Človečko, Hruška (80. Slaný)

Štatistiky

Branky

24´ Neoveský, 29´ Ulrich (11m), 37´ Lipták

Počet divákov
0
Najlepší hráč zápasu
Ulrich

Komentár

Dôležité tri body do tabuľky vezieme z Martina. Sobotu 3.9.2016 o 16,00 hod naše A mužstvo nastúpilo na ďalší súťažný zápas na pôde predposledného Martina a rolu favorita sme potvrdil, keď o našom víťazstve sme rozhodli už v prvom polčase a zápas sme zaslúžene vyhrali 0:3.

Od začiatku zápasu naši chlapci diktovali tempo a chceli streliť ako prvý gól. Prvú strelu zápasu vyslal Človečko už v 1. minúte, no tesne minula domácu bránu. Sľubný center z pravej strany v 5. min. od Hrušky si dobre nespracoval Ulrich, ktorý mohol ísť do šance. Prvá vážnejšia šanca bola na našej strane, keď po akcii Švrček, Milunovič, Hruška zakončoval posledne menovaný, no brankár domácich s námahou vyrazil. Domáci sa do šance dostali v 19. min., keď mali výhodu štandardnej situácie z ľavej strany, ale s slabou strelou si náš brankár poradil. Chlapcom vyšla v 24. min. kombinácia cez stred poľa po ose Majerníka, Liptáka a Neoveského, ktorý si loptu ideálne prebral a peknou strelou otvoril skóre zápasu 0:1. V 28. min. vnikol do pokutového územia Ulrich, domáca obrana ho nedovolene zastavila za cenu pokutového kopu, ktorý sám faulovaní Ulrich v pohode premenil a bolo 0:2 pre nás. Našu územnú prevahu sme zúročili v 37. min., keď prvú strelu Človečka zablokovala domáca obrana, no k odrazenej lopte sa dostal Lipták a strelou z 25 metrov prekvapil domáceho brankára a zvýšil náš náskok na pohodlných 0:3. Domácich sme pred koncom prvého polčasu držali na ich polovici, no zvýšiť skóre po šanciach Hrušku, Ulricha a Mizeráka sa nám nepodarilo a tak do kabín sa išlo za stavu 0:3.

Druhý polčas začal podobne ako prvý skončil, v 52. min. nastrelil Človekčo žrď domácej brány. O 6. minút neskôr ideálne uvoľnil Ulricha Milunovič, no prvý menovaný sám zoči voči domácemu brankárovi neuspel. Chlapci domácich do 60. minúty nepustili vôbec na dostrel nášho brankára a hru mali stále pod kontrolou. Domáci Martinčania sa dostali do vážnejšej šance až v 65. minúte zápasu, keď ich center odvrátil a roh Švrček, no z tohoto rohu hlavičkoval osamotený domáci hráč a náš brankár Čikoš musel zachraňovať a bránkovej čiare. Ihneď z protiútoku sme pohrozili, ale prečíslenie o jedného hráča sme zle zrealizovali a domáceho brankára neohrozili. Domáci hráči Martina sa potom zatiahli na vlastnú polovicu ihrisku a čakali čo vymyslíme alebo pokazíme, aby mohli ísť do protiútokov, no my sme loptu držali na svojich kopačkách. Domáceho brankára preverila neskôr až strela striedajúceho Jakubka, ktorú ale bezpečne brankár pokryl. Posledných 5. minút zápasu už sa pomaly len dohrávalo a naši chlapci si zaslúženie odviezli domov výhru a tri cenné body do tabuľky v ktorej sme na druhom mieste o dva body za prvým Šamorínom. Ohlasy trénerov


Zápas krátko zhodnotila naša brankárska jednotka Ján Čikoš -Pavličko : ,,Prvý polčas sme hrali futbal, ktorý chceme hrať a jednoznačne sme dominovali na ihrisku, vytvorili sme si množstvo šancí a dali sme tri góly, ktoré nás dostali do pohody a zaslúženého vedenia v zápase. Druhý polčas naše tempo trošku upadlo, ale mali sme nahrané, no i tak sme si vytvorili ďalšie šance, ale tie už sme nepremenili v gól. Podľa mňa sme u súpera po dobrom výkone zaslúžene vyhrali."