Potvrdili sme úlohu favorita a zdolali Púchov najtesnejším rozdielom

Začala sa nám liga a úvodný duel sme odohrali na domácej pôde proti súperovi, ktorý nás vytrápil až do poslednej minúty.

MFK Skalica Domáci
1:0
MŠK Púchov Hostia


MFK Skalica:

Junas - Hlavatovič, Milota, Karlík, Pospíšil - Opiela (K), Nagy, Popović, Tomovič - Haša, Mášik
Náhradníci: Šebesta (79.), Švrček, Hollý (87.), Frimmel, Fruhauf, Milošovič

MŠK Púchov:

P. Pilný - Vanák, Brezničan (K), Pišoja, Riška, Ozimý - Pilát, Martinko, Michlík, Krčula - D. Pilný
Náhradníci: Strelčík, Kopiš, Marman, Kvaššay, Lacko, Vlček, Haviar

Štatistiky

Branky

Gól: 92. minúta Haša

Počet divákov
563

Komentár

Sobota 20.7. sa niesla v znamení zahajovacieho majstrovského zápasu pre Skalicu v sezóne 2019/2020 a fanúšikovia, vedenie, realizačný tím aj samotní hráči mali pred výkopom veľké očakávania. 

O siedmej večer sme hostili nováčika súťaže MŠK Púchov a treba povedať, že obe mužstvá do duelu vleteli hneď od začiatku. Hralo sa vo vysokom tempe a ani jedna strana nedarovala tej druhej nič zadarmo a aj keď Skalica vyslala niekoľko sľubných pokusov z dielne Popovića alebo Hašu spoza veľkého vápna, brankár hostí si počínal veľmi dobre. Púchovčania ohrozili bránu Martina Junasa, čelil samostatnému úniku a bravúrnym zákrokom zmaril súperovi pokus ujať sa vedenia. Tesne pred hvizdom ohlasujúcim koniec prvého polčasu sa MŠK Púchov dostal k šanciam po sérii rohových kopov, naša pozorná obrana však akcie zastavila už v zárodku. „Vedeli sme že budú hrať z hlbokého bloku a nastúpili s tromi stopérmi, s čím sme sa my zatiaľ nestretli ani v príprave, keďže spolu začíname a mali sme 25 tréningov ale aj tak sme si povedali cez polčas, že čo a ako proti nim budeme hrať a vytvorili sme si niekoľko šancí, povedal po zápase lodivod skalického mužstva Jozef Kostelník

V druhom polčase tak pokračovalo dobýjanie brány hostí, lopta si však nie a nie nájsť cestu do siete. Naša najväčšia šanca prišla v 68. keď sa jeden z našich útočiacich hráčov dostal k lopte vo vnútri šestnástky, nedokázal však presne zakončiť a lopta asi o pol metra minula tyč. Naša spása prišla v nadstavenom čase, kedy sa pred pokutovým územím Púchovčania dopustili faulu a zrodila sa tak naša posledná šanca streliť gól a získať vytúžené a treba povedať, že aj zaslúžené tri body. Trestný kop sa rozhodol zahrať náš kanonier Roman Haša a neomylnou technickou strelou okolo múru poslal loptu do dolného rohu, doteraz neprekonaný brankár Pilný bol na jeho strelu prikrátky a hráči aj tribúny vybuchli do eufórie. 

Prvý majstrovský zápas sa tak skončil výhrou MFK Skalice a nadšený Jozef Kostelník situáciu okomentoval takto: „Som veľmi spokojný hlavne s predvedenou hrou, ktorú sme dnes ukázali, dnes to bolo dobýjanie brány, prvý polčas snáď ani nevyšli z vlastnej polovice a ja som veľmi rád, že sa nám to podarilo strhnúť a hlavne to, že sa sem vracia tá víťazná mentalita, ktorú som tu už zažil a chcel by som poďakovať chlapcom za výkon a tiež fanúšikom ktorí povzbudzovali až do poslednej sekundy.

Mužstvo sa už pripravuje na zápas proti béčku ŠK Slovana Bratislava, ktorý sa odohrá v nedeľu 28.7. o 10:30.