V Seredi sme vyhoreli a vysoko prehrali

V Seredi sme nezvládli úvod stretnutia a ani v ďalšom priebehu sme nedokázali zdvihnúť hlavy a domov sme si odviezli vysokú prehru 0:5.
ŠKF Sereď Domáci
5:0
MFK Skalica Hostia


ŠKF Sereď:

Ružinský – Mečiar, Ľuboš Michalík, Bilas (80. Lukáš Mihálik), Ulrich (70. Laura), Loduha, Morong, Richnák (58. Pankarićan), Ventúra, Djiby Ba, Popin

MFK Skalica:

Čikoš-Pavličko – Švrček, Jakubek, Szöcs, Lipták – Tomovič (69. Majtán), Opiela – Hlavatovič, Haša, Mizerák (59. Šebesta) – Dolný (75. Ondriš)

Štatistiky

Branky

2. Mečiar (pen.), 13. Bilas, 56. Morong, 60. Ulrich, 75. Morong

Žlté karty
39. Richnák – 12. Mizerák, 40. Švrček, 41. Tomovič
Červené karty
23. Szöcs
Počet divákov
920

Komentár

Ráz zápasu dali prvé sekundy stretnutia. Našu laxnú rozohrávku potrestali domáci, ktorá sa dostala po našej chybe do šestnástky a po kontakte Szöcsa s útočníkom súpera rozhodca odpísal pokutový kop. Ten Mečiar s prehľadom premenil. Po nečakanom úvode sa naši hráči nedokázali dostatočne rýchlo oklepať a v 13. minúte sme inkasovali po druhýkrát. Nepodarený Bilasov center na prekvapenie všetkých skončil od zadne tyči v našej sieti. Aby zlých udalostí nebolo dosť, v 23. minúte po nedorozumení v obrane fauloval Szöcs súperovho útočníka Popina a rozhodca neváhal a ukázal nášmu obrancovi červenú kartu. Paradoxne v desiatich sme zdvihli hlavu a snažili sme sa s výsledkom niečo spraviť, ale Dolného strela minula tri žrde.

V úvode druhej časti sme začali aktívne a dokázali sme si vypracovať územnú prevahu. Hrali sme napriek oslabeniu odvážne smerom dopredu, ale domáci pozornou defenzívou dokázali našu snahu eliminovať. Po hodine hry sa k rýchlej kontre dostal Ulrich, ktorý miesto strely volil prihrávku na lepšie postaveného Moronga, ktorý zvýšil na 3:0 a definitívne položil naše šance v zápase. Po hodine hry sa dočkal aj samotný Ulrich, ktorý našiel voľný roh brány a zvýšil na 4:0. Záverečné slovo mal bývalý hráč Senice Morong, ktorý pridal svoj druhý presný zásah v stretnutí. 

Najsvetlejším bodom Skalice tak zostali fanúšikovia, ktorí napriek nepriaznivému priebehu povzbudzovali svoje mužstvo až do konca.