Junas – Popović, Hlavatovič, Milota, Frimmel – Opiela (C), Nagy – Tomovič (65. Kovaľ), Blažek (73. Mášik), Matić (90. Hollý) – Haša

Slávik – D. Ujlaky, Antálek, Šimko, Kren, Domonkos (80. Ondruš), Zemko, E. Ujlaky (59. Rymarenko) , Pinte, Mészáros (33. Kupec), Nurković (C)

Góly: 17. a 20. Haša (prvý z pen.) – 61. Nurković

Matić – Pinte, Nurković, Kupec
Počet divákov
355

Komentár

Vo štvrtej minúte sme zahrávali prvý rohový kop. Loptu zatočil do pokutového územia Opiela, ale na prvej žrdi boli hosťujúci futbalisti pripravení. Na druhej strane sa po autovom vhadzovaní dostal k zakončeniu Nurković, jeho pokus dobre zblokoval Hlavatovič. Blažek po desiatich minútach hry hlavou predĺžil loptu dopredu, Tomovič si v súboji s Krenom počínal nedovolene. V 17. minúte bol v pokutovom území faulovaný Tomovič. Loptu si na biely bod postavil Roman Haša a po pravej ruke brankára Slávika skóroval! O tri minúty neskôr už bolo 2:0. Hlavatovič napriahol zo strednej vzdialenosti, Slávik loptu len s námahou vyrazil, prvý pri nej bol Matić, ktorý nezištne vyzval Hašu k druhému gólu v zápase! V 25. minúte sme pohrozili z pravej strany, Popovićova prihrávka sa dostala cez Hašu až k Nagyovi, ale jeho pokus bol napokon zblokovaný na rohový kop. Desať minút pred koncom prvého dejstva si hosťujúci brankár vydýchol, že Milotov pokus šiel len do stredu brány. V 37. minúte sa preštrikoval k zakončeniu Opiela, aj vďaka silnému vetru mieril nad. V 43. minúte sme sa po pekne zahranej štandardnej situácii dostali do ďalšej príležitosti, odrazenú loptu po strele Matića dorážal Popović z ofsajdovej pozície. Vzápätí unikal hosťujúcej defenzíve Blažek, v poslednej chvíli ho zastavil Antálek...

Hneď v úvode druhého dejstva vyskúšal Tomovič pozornosť Slávika, ktorý vyrazil loptu na rohový kop. V 50. minúte ochutnal Kupcov lakeť Haša, hosťujúci krídelník si za svoje nedovolené počínanie vyslúžil žltú kartu. V 55. minúte zakončoval Nurković hlavou tesne vedľa, jeho zakončeniu však predchádzala ofsajdová pozícia. O šesť minút neskôr vysunul Antálek nabehnutého Nurkovića a druhý najlepší druholigový strelec znížil na rozdiel jedného gólu. V nasledujúcich minútach sa dej zápasu odohrával najmä v strede poľa, tímy sa nedostávali do výraznejších príležitostí. Po faule na Hlavatoviča sme v 72. minúte zahrávali priamy kop a práve na nášho stopéra smerovala lopta. Hosťujúci obrancovia mu však nedopriali dostatok priestoru na hlavičku. V 77. minúte dobre zakombinovala dvojica Nurković s Krenom, na zadnej žrdi bol dobre nabehnutý Pinte, ale jeho pokus zblokoval Frimmel. Keďže sa do konca stretnutia už skóre nezmenilo, víťazíme aj v druhom jarnom vystúpení na domácej pôde.

Ohlasy trénerov

Jozef Dojčan, tréner Skalice: „Prvý polčas sme hrali slušne, vyhrávali sme 2:0 a ešte sme mali aj ďalšie príležitosti na skórovanie. Súpera sme nepustili prakticky do žiadnej šance. V druhom dejstve sme dostali skoro gól, potom sme zneistili a začali sme sa trošku báť o výsledok.“